Drukarki fiskalne. Co wybrać? Gdzie je kupić?

Wybór odpowiedniego typu sprzętu fiskalnego ma podstawowe znaczenie w każdym przedsiębiorstwie, które musi dokumentować swoją sprzedaż. Poza kasami fiskalnymi stosuje się także sprzęt jak drukarki fiskalne. Co to jest? Kiedy trzeba kupić drukarkę? Gdzie można ją zamówić?

Czym jest drukarka fiskalna?

Drukarka fiskalna to urządzenie, które ma na celu rejestrowanie przychodów ze sprzedaży detalicznej w firmach, które prowadzą rozliczania podatku – VAT oraz dochodowego. Drukarka, aby mogła być używana w tych celach, musi posiadać tak zwaną homologację. W porównaniu do kasy fiskalnej drukarka nie musi być użytkowana samodzielnie, czyli może być ona podłączona do komputera. Wtedy jej celem jest tylko rejestrowanie oraz drukowanie paragonów dla klientów. Wobec tego drukarka fiskalna może być elementem systemu POS, czyli systemu sprzedażowego wyposażonego w komputer oraz zainstalowanym na nim program przeznaczony do sterowania drukarką. Drukarka fiskalna może być wyposażona również w ekran, na którym znajdują się informacje dotyczące naliczonych kwot. Także w ramach całego systemu POS może ona współpracować z terminalami płatniczymi, wagami.

Drukarki fiskalne w Polsce

Według obowiązujących w Polsce przepisów zakup drukarki fiskalnej albo kasy fiskalnej dotyczy tych przedsiębiorców, którzy przekroczyli wartość przychodów powyżej tej wskazanej przez Ministerstwo Finansów. Według przepisów, konieczne jest przechowywanie danych dotyczących sprzedaży oraz ich kopii, a także wydawanie klientom paragonów fiskalnych. Również przedsiębiorca zobowiązany jest do przygotowywania raportów dobowych fiskalnych. Obecnie stosowane są także drukarki fiskalne online, które przekazują dane do fiskusa za pośrednictwem internetu. Do ich wdrożenia zobowiązane są wybrane firmy.

Gdzie można zakupić drukarki fiskalne?

Aktualnie przedsiębiorcy, którzy chcą zdecydować się na zakupienie drukarek fiskalnych, mają do dyspozycji różne modele, które można dopasować indywidualnie do swoich potrzeb. Dostarcza je wielu producentów, w tym firmy polskie, które mają wiele pozytywnych opinii od swoich klientów. Firmom chcącym zakupić drukarki fiskalne Gliwice – https://it-partner24.pl/drukarki-fiskalne-elzab także dają możliwość zakupienia tego typu wyposażenia. Można znaleźć je w asortymencie wielu sprzedających, którzy także współpracują z wieloma producentami, aby prezentować swoim klientom szeroką gamę modeli dedykowanych dla handlu oraz innych branż. Wybierając dobrego sprzedającego, można liczyć wtedy na kompleksową i fachową obsługę. Pracownik doradzi w doborze odpowiedniego rodzaju drukarki zależnie od potrzeb biznesu, a także może przeprowadzić instalację odpowiedniego oprogramowania i montaż sprzętu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.