Czy warto ubezpieczyć telefon?

Wiele osób zastanawia się nad tym czy warto ubezpieczać swój telefon komórkowy. Niesie to za sobą pewne dodatkowe koszty finansowe, jednak w pewnych przypadkach nie warto na to spoglądać. Jeśli telefon kupowany jest dla dziecka lub też przedstawiciela grupy młodzieży, warto pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu. Tym sposobem można później zminimalizować ewentualne straty, związane z naprawami telefonów. Ważne jest jednak przeanalizowanie wszelkich kosztów związanych z wykupieniem ubezpieczenia telefonu.

Ubezpieczenie telefonu – jakie pozytywy za sobą niesie?

Ubezpieczenie telefonu niesie za sobą wiele różnych pozytywów. Wśród nich można wymienić m.in. dodatkową ochronę przed upadkami lub też wadami systemowymi. Warto w pierwszej kolejności przeanalizować jakość wybranego etui i szkła ochronnego. Jeśli nie będzie się miało stuprocentowej pewności tego, że wyświetlacz wytrzyma upadek z nieco większej wysokości, wtedy należy pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu. Telefon może spaść przy każdej okazji, np. w trakcie gotowania, wyciągania z kieszeni portfela czy też podczas gry w koszykówkę. Na takie sytuacje trzeba się jakoś przygotować, aby ewentualne koszty naprawy nie przyniosły za sobą ogromnych strat finansowych. Ubezpieczyć telefon można nie tylko przed upadkami i wadami systemowymi, ale też przed kradzieżą. Wtedy ubezpieczyciel poniesie wszelkie koszty związane z naprawami lub też wypłaci odszkodowanie właścicielom skradzionych telefonów komórkowych. Czasami związane jest to jednak z nieco dłuższym oczekiwaniem na własne pieniądze.

Zobacz również:  O czym pamiętać przy wybieraniu dyktafonu?

Ubezpieczenie telefonu – dlaczego warto i ile to kosztuje?

Jeśli ktoś zakupu nowego telefonu komórkowego jest wysoki, wtedy na pewno warto pomyśleć o dodatkowej polisie ubezpieczeniowej, ponieważ:

  • będzie się spokojniejszym o swoje urządzenie,
  • zniweluje się ryzyko powstawania dużych strat finansowych,
  • ochroni się swój interes w razie poważnych wypadków.

Na ubezpieczenie powinni zdecydować się przede wszystkim rodzice, którzy wręczają telefony własnym dzieciom, np. w ramach prezentu urodzinowego lub świątecznego. Dzieci często nie dbają o takie urządzenia i istnieje wtedy spore ryzyko tego, że pojawi się w nich jakaś usterka. Polisę ubezpieczeniową na telefon można wykupić np. przez Internet, lecz warto sprawdzić to, jaki jest jej zakres usług oraz ogólna suma ubezpieczenia. Koszt wykupu takiej polisy będzie oczywiście zależny od tego, w którym miejscu się tego dokona. Zazwyczaj jest to kilkanaście/kilkadziesiąt złotych na miesiąc, jeśli wartość telefonu jest wysoka.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.