Microsoft Office 2019 dla MacBook – jakie ulepszenia posiada?

Fenomenu oprogramowania Microsoft Office nikomu nie trzeba tłumaczyć. Ten zestaw programów jest obecny w praktycznie każdym biurze, instytucji oraz na komputerach domowych. Znajomość użytkowania produktów z rodziny Office’a jest niczym uniwersalny język angielski, pozwalający komunikować się globalnie. Pakiet biurowy Microsoft Office 2019 dla MacBook to następca wersji z 2016 roku. Został on poszerzony o kilka interesujących funkcji, wcześniej dostępnych jedynie dla osób subskrybujących Office 365. Do tego doszły udoskonalone funkcje pisma odręcznego, bardziej zaawansowane możliwości animacji oraz nowe formuły i wykresy służące analizie danych.

Nieśmiertelny Word w pakiecie Microsoft Office 2019 dla MacBook

Microsoft Word to zdecydowanie najczęściej wykorzystywany program do edycji tekstu. Wersja dostępna w Microsoft Office 2019 dla MacBook posiada wszystkie praktyczne funkcje znane wcześniej i została dodatkowo wzbogacona o praktyczne usprawnienia. Dużą różnicę zauważymy w kwestiach wizualnych. Interfejs użytkownika został uproszczony i prezentuje się znacznie przejrzyściej, co pomaga szybko znaleźć na ekranie najczęściej używane funkcje. Co ucieszy zwolenników starego wyglądu Worda, w nowej wersji można przełączyć się na interfejs z tradycyjną wstążką, a nawet skonfigurować go zgodnie z własnymi upodobaniami. Postawiono również na ulepszenie narzędzi do rysowania i dodano elementy graficzne. Szczególnie ciekawie wyglądają grafiki SmartArt, które świetnie sprawdzą się jako ilustracje w dokumentach z prezentacjami.

Excelowskie tabelki w Microsoft Office 2019 dla MacBook

Microsoft Office 2019 dla MacBook nie rozczaruje również użytkowników Excela. Wszystkie dotychczasowe funkcje oczywiście pozostawiono, jednak doszedł do nich szereg nowych opcji i nowoczesnych rozwiązań. Ciekawie prezentuje się wykres mapy, który umożliwia zestawienia wartości dla różnych regionów geograficznych. Projektanci postarali się również w kwestiach wizualizacji. Skalowana grafika wektorowa czy wstawianie modeli 3D to mocne plusy wśród nowych funkcji. Excel znany jest głównie ze słynnych tabel przestawnych charakteryzujących się dużą elastycznością. W wersji 2019 wprowadzono dodatkowe usprawnienia, tak by analiza dostępnych danych była jeszcze łatwiejsza i szybsza. Skoncentrowano się również na możliwościach zaznaczania komórek i ulepszeniu funkcji autouzupełniania. Dobrą wiadomością dla osób preferujących mocniejsze kontrasty na ekranie jest wprowadzenie motywu czarnego do interfejsu.

Jak się prezentuje PowerPoint w Microsoft Office 2019 dla MacBook?

Szybki rozwój narzędzi graficznych i coraz większe zainteresowanie użytkowników animacjami nie pozostały bez wpływu na program PowerPoint dostępny w pakiecie Microsoft Office 2019 dla MacBook. Pojawia się znany już z Worda zakreślacz tekstu, dostępny w różnych kolorach. Użytkowników stawiających na profesjonalny wygląd prezentacji ucieszy możliwość wstawiania i edycji obrazów ze skalowaną grafiką wektorową. Z kolei modele 3D, dające się obracać o 360 stopni, świetnie nadadzą całości dynamiki i uczynią ją atrakcyjniejszą. Jest coś również dla osób zajmujących się obróbką zdjęć. Usuwanie i edycja tła została znacznie usprawniona dzięki automatycznemu wykrywaniu wybranych obszarów.

Wirtualne listy na Outlook’u z Microsoft Office 2019 dla MacBook

Użytkownicy, którzy zarządzają swoją pocztą elektroniczną za pomocą Outlook’a, także znajdą kilka nowych funkcji w pakiecie Microsoft Office 2019 dla MacBook. Jedną z tych ważniejszych jest wprowadzenie priorytetowej skrzynki odbiorczej, dzięki której łatwiej przyjdzie nam posegregować maile i wytypować te najważniejsze. Dla osób, które komunikują się z ludźmi pracującymi w różnych rejonach świata, idealnie sprawdzi się opcja z wyświetlaniem aż trzech stref czasowych. Z kolei pracownicy wielozadaniowi chętnie skorzystają z możliwości odsłuchiwania wiadomości e-mail, co może iść w parze z symultanicznym wykonywanie, innych zadań. Do tego dochodzi jeszcze większa atrakcyjność dokumentów pod względem wizualnym dzięki skalowanej grafice wektorowej.

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.