Ile kosztuje zdobycie uprawnień elektryka? Dlaczego warto?

Energia elektryczna oplata świat. Czy wyobrażasz sobie życie bez prądu? Czy Twój budzik w telefonie zadzwoni jak nie będzie naładowany? Czy zapłacisz kartą w sklepie? Czy zjedziesz windą  i czy dojedziesz do pracy gdyby zabrakło prądu wszędzie? Trudno jest wyobrazić sobie życie bez energii elektrycznej. Tym bardziej, że zwykłe codzienne obowiązki stałyby się trudne do wykonania, a niektóre wręcz niemożliwe, jak choćby pranie czy włączenie zmywarki.

Elektryk to dziś nie tylko pan, który przyjdzie rozprawić się z niedziałającym kontaktem czy wymienić licznik, to spec od zadań specjalnych. A rozwój nowoczesnej technologii mu sprzyja.

Trzy powody, dla których warto zostać elektrykiem

Powodów, dla których warto kształcić się w tym kierunku jest wiele. I wcale nie jesteś na straconej pozycji, jeśli na etapie szkoły średniej wybrałeś inną drogę. Dzięki szkołom dla dorosłych przygotowanie do egzaminu to kwestia chęci. Sprawdź pod tym linkiem https://viessmann.plus/, jak wygląda kształcenie w kierunku zawodu elektryka.

O zawodzie elektryka i zaletach pracy można powiedzieć dużo. Jednym z powodów, dla których warto zostać elektrykiem są szerokie perspektywy pracy i ciągłe zapotrzebowanie na dobrych fachowców. Elektryk, który zna się na rzeczy, nie narzeka na brak zleceń, jego numer wędruje pomiędzy klientami, dlatego tak mało jest ogłoszeń od elektryków w internecie. Po godzinach pracy może wykonywać dodatkowe zlecenia u osób prywatnych. Natomiast jeśli chodzi o samą pracę, to możliwości wyboru jest bardzo dużo, od stanowisk w spółdzielniach, wspólnotach mieszkaniowych, przez firmy, fabryki, po firmy budowlane.

Drugim powodem, dla którego warto wybrać się na kurs elektryka są zarobki. Tak naprawdę niczym nieograniczone, dzięki dodatkowym zleceniom. A z racji tego, że elektryków brakuje pracodawcy są skłonni zaoferować wyższe wynagrodzenie. Z każdym rokiem elektryk nabiera większego doświadczenia, co w tym zawodzie ma duże znaczenie i przekłada się na zarobki.

I po trzecie jest to zawód cieszący się dużym uznaniem w społeczeństwie. Dający pewną i stabilną finansowo przyszłość.

Ile kosztuje zdobycie uprawnień?

Na koszt składa się cena kursu oraz egzaminów państwowych. Bardzo dobrze koszty obrazuje Szkoła Partnerska Viessmann. Egzaminy kosztują 200 zł. Wpisowe do szkoły 250 zł. Natomiast kurs może być tańszy bądź droższy, na co wpływ ma sposób płatności. Jeśli zapłacimy w dwóch ratach po 1500 zł, to łącznie wyniesie nas kurs 3000 zł. A z pozostałymi wydatkami 3450 zł. W wariancie 10 wpłat po 350 zł, łączna kwota wydatków z egzaminami to 3950 zł. We wspomnianej Szkole Partnerskiej Viessmann można starać się o nieoprocentowaną pożyczkę, która pokryje w całości wydatki na kształcenie.

Najlepsze inwestycje to pieniądze włożone w rozwój osobisty. A inwestycja w kurs elektryka to  perspektywiczna przyszłość.

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.