Ewidencja sortów BHP – co warto wiedzieć na ten temat?

W wielu zawodach wymagane jest stosowanie specjalistycznej odzieży i obuwia roboczego. W takich sytuacjach konieczne staje się prowadzenie ewidencji wydawania odzieży roboczej. Sprawdź, co warto wiedzieć na temat ewidencji sortów BHP!

Prowadzenie ewidencji sortów BHP jest niezbędne w wielu firmach. Aby ułatwić sobie to zadanie, warto zainwestować w profesjonalne oprogramowanie BHP. Dzięki temu ewidencja odzieży roboczej i wyposażenia pracowników stanie się szybsza i łatwiejsza.

Ewidencja sortów BHP – czy to konieczne?

Pracodawca zatrudniający osoby na stanowiskach, na których wymagana jest specjalistyczna odzież i obuwie robocze, ma obowiązek zapewnienia swoim pracownikom wszystkich niezbędnych środków pracy. W związku z tym jest także zobowiązany do prowadzenia ewidencji wydawania odzieży roboczej i wyposażenia pracownika. Aby taka ewidencja była bardziej przejrzysta, a jej prowadzenie łatwiejsze, warto wdrożyć w firmie profesjonalny program do obsługi BHP. To duże ułatwienie dla przedsiębiorstw, które wydają odzież roboczą oraz ochronną i systematycznie ewidencjonują wyposażenie pracowników. Ponadto, pracodawca unika wysokich kar, które grożą za brak odpowiedniego wyposażenia dla pracownika.

Oprogramowanie BHP – dlaczego warto?

Jest wiele powodów, dla których warto wdrożyć w firmie system z programem do obsługi BHP. Do najważniejszych zalet tego typu oprogramowania możemy zaliczyć:

  • Łatwe prowadzenie ewidencji odzieży roboczej i sprawne planowanie wydań;
  • Większa przejrzystość i czytelność prowadzonego rejestru odzieży roboczej i wyposażenia pracownika;
  • Możliwość ustalenia harmonogramu wydawania pracownikom odzieży roboczej i łatwy dostęp do takich opcji jak np. zapotrzebowanie sortów;
  • Zgodność z przepisami BHP i zapewnienie niezbędnej dokumentacji na wypadek kontroli (karty pracownicze RFID);
  • Możliwość łatwego zaplanowania zapotrzebowania środków BHP;
  • Szybkie i łatwe planowane wydania sortów odzieżowych i przydziałów dla poszczególnych pracowników.

Program do ewidencji odzieży i środków ochrony indywidualnej – dla kogo?

Zastanawiasz się, czy system z programem do rozliczania odzieży BHP i środków ochrony indywidualnej to dobra propozycja dla Ciebie? Oprogramowanie BHP jest świetnym rozwiązaniem dla firm, które regularnie wydają swoim pracownikom odzież i sprzęt ochronny. Najczęściej wykorzystywane jest ono w firmach produkcyjnych, budowlanych, energetycznych oraz w agencjach ochrony mienia. Doskonale nadaje się także do ewidencji wydań sortów mundurowych. Program jest przeznaczony nie tylko dla firm użytkowników odzieży ochronnej, ale także dla firm, które wynajmują odzież roboczą.

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.