W jakich sytuacjach warto zastąpić internet stacjonarny internetem mobilnym?

Większość osób prowadzących gospodarstwo domowe, decyduje się na zakup internetu stacjonarnego. Często charakteryzuje się on lepszym zasięgiem, a dodatkowo brakiem limitu danych. Niemniej jednak w niektórych sytuacjach korzystniejszy może okazać się zakup internetu mobilnego. Kiedy warto się na niego zdecydować?

Internet stacjonarny, a mobilny

Internet stacjonarny umożliwia podłączenie się do sieci w jednym, konkretnym miejscu. Obecnie najczęściej korzysta się z routerów, które pobierają sygnał poprzez kabel. Zazwyczaj internet stacjonarny jest korzystniejszy pod kątem finansowym, niż internet mobilny. Co więcej, dzięki niemu możemy uzyskać lepszą jakość i szybkość połączenia. Bardzo często klienci mogą korzystać z internetu bez limitu danych, co jest niezwykle istotne w przypadku osób, które lubią nie tylko surfować po sieci, ale i grać w gry komputerowe. Tymczasem internet mobilny bywa nazywany przenośnym, bowiem możemy korzystać z niego w dowolnym miejscu. Z drugiej strony zazwyczaj związany jest z nim limit danych, mogą również występować problemy z uzyskaniem wysokiej jakości połączenia. Korzystając z internetu mobilnego, nie potrzebujemy routera – wystarcz niewielkich rozmiarów modem, w którym zostanie umieszczona karta SIM, dokładnie taka sama, jak w naszych telefonach komórkowych. Więcej informacji o tym, jak dokładnie działa internet stacjonarny oraz mobilny, można znaleźć w portalu fastinternet.

Kiedy warto wybrać internet mobilny?

W niektórych sytuacjach wybór internetu mobilnego, w miejsce stacjonarnego, może okazać się korzystniejszym rozwiązaniem. Dzieje się tak chociażby w przypadku, gdy często zmieniamy miejsce zamieszkania. Wtedy też musielibyśmy zajmować się montowaniem sprzętu od nowa, podczas gdy niewielkich rozmiarów modem możemy po prostu przenieść do nowego mieszkania i korzystać z niego jeszcze tego samego dnia. Internet mobilny będzie również dobrym rozwiązaniem dla osób, które często podróżują – czy to prywatnie, czy służbowo. Bardzo chętnie korzystają z niego osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, które pracują nie tylko w swoim biurze (bądź w domu), ale często także odwiedzają klientów czy umawiają się na spotkania biznesowe. Innymi słowy, internet mobilny sprawdzi się głównie wtedy, gdy chcemy podłączyć się do sieci nie tylko w swoim mieszkaniu. Choć w wielu przypadkach możemy skorzystać z wi-fi, to jednak bardzo często jakość połączenia jest na tyle słaba, że trudno załadować jakąkolwiek stronę internetową. Wybierając internet mobilny, warto postawić na ofertę ze stosunkowo dużym limitem danych, bowiem te mogą ulegać szybkiemu wyczerpaniu, przez co korzystanie z przenośnej sieci stanie się dosyć kosztowne. Czasami limit danych może też przybierać postać lejka, co oznacza, że do jego wykorzystania internet działa z odpowiednią prędkością, jednak po wykorzystaniu limitu znacznie zwalnia. Pozostajemy wtedy co prawda podłączeni do sieci, jednak nie jesteśmy w stanie sprawnie pracować czy przeglądać witryn internetowych.

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.