Cyberpunk 2077 – kiedy premiera nowej gry CD Projekt?

Cyberpunk 2077 to przygoda, która rozgrywa się w wirtualnym świecie. Akcja gry toczy się w mieście Night City, w którym licz się pogoń za władzą oraz transformacje własnego ciała. Osoba grająca nazywa się V i w trakcie rozgrywki musi zdobyć implant, będący kluczem do nieśmiertelności. Podbij już dziś to potężne miasto, a wcześniej stwórz swój własny styl, tworząc historię i dokonując swoich własnych decyzji.

Gra Cyberpunk 2077 a GTA 5

Przeglądając fotografie oraz kolejne zwiastuny gry Cyberpunk 2077 nie trudno zauważyć, że inspiracją produkcji bywa znana i ceniona wcześniej gra Grand Treft Auto, która podbiła serca milionów ludzi na całym świecie. Dało się to zauważyć już w trakcie wcześniejszej wersji zaproponowanej przez twórców. Bez wątpienia Grand Treft Auto to jeden z bestsellerów, które wprowadzone zostały do świata gier. Warto zaznaczyć, że GTA 5 osiągnęła najwyższe zyski sprzedażowe, o których inni twórcy mogliby wyłącznie pomarzyć. Oznacza to, że jeżeli GTA 5 faktycznie była poniekąd inspiracją dla RED-ów w trakcie tworzenia Cyberpunk 2077, wierni fani będą z tego powodu zadowoleni. Warto tutaj zaznaczyć, że Cyberpunk to zupełnie inna propozycja w innym stylu, niż Rockstar. Inspiracje da się zauważyć w charakterystycznym dla GTA systemie gwiazdek, które po włączeniu gry od razu rzucają się w oczy.

Cyberpunk 2077- Charakterystyka gry

Gra Cyberpunk to gra typu aRPG. W Cyberpunk 2077 im bardziej łamiemy prawo, tym więcej gwiazdek pojawia się na naszym koncie. Większa ilość gwiazdek przekłada się na z kolei także na większe siły, jakie zyskuje policja w trakcie ścigania nas. Premiera Cyberpunk przewidziana jest na 17 września 2020 roku. To adaptacja fabularnej gry fabularnej ”Cyberpunk 2020”. Akcja toczy się jednak 57 lat później  w fikcyjnym magapolis Night City. Główną postacią rozgrywki jest V. Gracz będzie mógł wybrać zarówno płeć, jak i ubiór oraz cechy szczególne swojego bohatera. To najemnik, który stara się przeżyć w niezwykle brutalnym środowisku, pragnąc zyskać implant, który zagwarantuje mu nieśmiertelność. Tłem w grze mają być zjawiska, takie jak dystopia, anarchia oraz wyraźnie zaznaczone podziały klasowe. W przypadku Cyberpunk 2077 twórcy zdecydowali się na niezwykle modna i niecodzienną estetykę retrofuturyzmu oraz liczne efekty specjalne, które urozmaicają rozgrywkę.

Cyberpunk 2077- Co warto wiedzieć?

Gra zapewnia niesamowite wrażenia. Pierwsze recenzje są niezwykle obiecujące. Wystarczy zainstalować grę i zostać cyberpunkiem, który robi wszystko, aby uzyskać implant gwarantujący nieśmiertelność. Dzięki grze można stać się uzbrojonym strzelcem, który podąża do niebezpiecznego świata przyszłości i stawia czoła wszelkim napotkanym wyzwaniom. To szansa na przedostanie się do stworzonego z rozmachem świata przyszłości, w którym nie ma miejsca dla uczciwych, spokojnym obywateli. Gra przeznaczona jest dla graczy powyżej 18. roku życia.

Cyberpunk 2077, a inne ważne premiery

Rok 2020 zaowocuje także innymi, niezwykle wyczekiwanymi premierami, takimi jak Xbox Series X oraz PlayStation 5. Warto tutaj zaznaczyć, że Xbox X series to najpotężniejsza i najszybsza konsola, która umożliwi najwyższej jakości grę i doznania w trakcie rozgrywek. Celem twórców było postawienie możliwie jak najwyższej poprzeczki pozwalającej na dynamizację mocy obliczeniowej konsoli. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami premiera PS 5 planowana jest na koniec roku. Ma być ona odpowiedzią dla serii Xbox. Planowane jest umieszczenie 16 GD pamięci oraz najwyższej jakości procesory Nowa klasa PS5 ma obsługiwać rozdzielczość 8 K.

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.