Długopis 3d dla dzieci – rozwijająca zabawka pobudzająca wyobraźnie

Idealny długopis 3d dla naszych małych pociech to bardzo prosty w obsłudze gadżet. Długopis 3d pobudzi fantazje dziecka i pozwoli rozwijać swoją kreatywność. Jest to mała zabawka, która na pewno zmieści się w ręce. Długopis 3d w zestawie często posiada również komplet szablonów 3D które pomogą dziecku początkowo zapoznać się z drukiem 3D. Sprzęt należy podłączyć do zasilania, wtedy ceramiczna dysza długopisu rozgrzewa się do odpowiedniej temperatury, zwykle jest to między 50 a 210 stopni, tak, aby filamenty mogły się roztopić. Dlatego też warto doglądać dziecka podczas pierwszych zabaw z pisakiem, aby nie zrobiło sobie krzywdy. Po rozgrzaniu wkładamy końcówkę filamentu do otworu przeznaczonego na filament. Gotowe, możemy rysować trójwymiarowe elementy, które następnie się utwardzą i tworzą figury przestrzenne 3D.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze długopisu 3d dla dzieci ?

Pomysł na świąteczny prezent – długopis 3d 3dCity

Długopis 3D to idealny pomysł na prezent dla każdego dziecka. To atrakcyjna zabawka i jednocześnie dużo więcej, ponieważ pozwala poznać u dziecka zdolności artystyczne i kreatywność. Jednak nie każdy model spełnia wszystkie wymogi, jakie powinien spełniać elektryczny gadżet. Warto zwrócić uwagę na wygodę użytkowania, bezpieczeństwo oraz szablony do druku. Długopisy, które zbyt szybko podają filament, również nie są przyjazne początkującym. Niektóre modele długopisów 3D posiadają funkcję ciągłego podawania materiału, bez konieczności trzymania wciśniętego guzika. Większość modeli posiada także regulację prędkości podawania materiału, którą można dostosować do wymagań użytkownika. Długopis 3D jako prezent na pewno nie zrobił takiej furory jak drukarki 3D. Jednak warto przyjrzeć się temu gadżetowi z bliska. Zmieniły one postrzeganie możliwości tworzenia różnego rodzaju elementów. Dodatkowo dają możliwość zabawy oraz uwolnienia swojej kreatywności. Długopis 3D będąc sprzedawany jako produkt elektroniczny z pewnością jest lepszym pomyłem na prezent dla bliskich. W przypadku długopisów 3D ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia.

Długopis 3d – a bezpieczeństwo użytkowania przez dzieci. Rozwiązanie zarówno dla dzieci i młodzieży.

Jeśli nasze dziecko zaczyna dopiero przygodę z drukiem 3D, pierwsze swoje projekty powinno wykonywać pod opieką dorosłych. Długopisy 3d są przeznaczony zarówno dla tych najmłodszych jak i młodzieży. Jednak jak wspomnieliśmy wcześniej te najmłodsze dzieci powinny używać długopisu 3D wyłącznie pod opieką osób starszych. Nastolatkowie mogą korzystać z urządzenia samodzielnie, zachowując oczywiście ostrożność, ale najistotniejszą kwestią jest tutaj temperatura topnienia. Długopis Sulu 3D posiada zakresy temperaturowe. Zabawę zaczynać możemy już w niskiej temperaturze gdyż filament PCL topi się w temperaturze około 50 stopni, minimalizujący ryzyko oparzenia. Dodatkiem który możemy otrzymać w zestawie z długopisem jest podstawka biurkowa, osłaniająca nagrzaną dyszę podczas przerw w pracy i zapobiegająca przypadkowemu jej kontaktowi ze skórą. Obecnie oferta długopisów jest bardzo duża w produkty, dlatego łatwo się też w tym pogubić lub po prostu trafić na produkt który nie spełnia oczekiwań użytkującego, dlatego zawsze warto zasięgnąć opinii innych użytkowników.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.