Dobór serwera dedykowanego do własnych potrzeb

Serwery dedykowane najczęściej wykorzystywane są przez strony i sklepy internetowe o dużym zasięgu rynkowym, ponieważ generują one bardzo duży ruch. Rozwiązanie to polecane jest również wszystkim firmom, które z uwagi na profil działalności wymagają mocno spersonalizowanej infrastruktury serwerowej. Obecnie znaleźć można wiele w pełni gotowych, funkcjonalnych konfiguracji. Wybór odpowiedniego serwera dedykowanego ma kluczowe znaczenie, ponieważ to właśnie od niego zależy stabilność oraz szybkość oferowanych usług.

Zalety serwerów dedykowanych

Serwery dedykowane dostępne są w formie usługi, która polega na wynajęciu ich na całkowitą wyłączność. Oznacza to, że zasoby nie są współdzielone z innymi użytkownikami. Każdy serwer dedykowany umieszczony jest w odpowiednio wyposażonej serwerowni, w której znajdują się odpowiednie źródła zasilania, systemy wentylacji oraz inne niezbędne elementy. Wybierając dedykowany hosting dla firm, zyskać można gwarancję pełnej kontroli nad jego dostępnością i obsługą. Rozwiązanie to nie wymaga inwestycji w sprzęt, a płatność odbywa się w formie abonamentu. Usługodawcy odpowiednio zabezpieczają dane użytkowników przed niepowołanym dostępem, zapewniając jednocześnie dużą elastyczność pod względem doboru specyfikacji.

Wybór serwera dedykowanego

Serwery dedykowane przeznaczone są przede wszystkim dla podmiotów działających w branży e-commerce, software house’ów, dużych portali i serwisów oraz zaawansowanych aplikacji webowych. Projekty te wymagają nie tylko odrębności, ale również najlepszej wydajności sprzętowej oraz wysokiego poziomu dostępności. Na wybór serwerów dedykowanych decydują się także inne przedsiębiorstwa, które potrzebują infrastruktury o dużej mocy obliczeniowej oraz w pełni niezależnego środowiska. Serwer dedykowany może w ich przypadku posłużyć do obsługi systemów ERP, zarządzania bazami plików czy przechowywania kopii zapasowych. Wybierając tego rodzaju usługę, należy odpowiednio dopasować ją do indywidualnych potrzeb. Obecnie znaleźć można zarówno podstawowe pakiety na start, jak i bardziej zaawansowane rozwiązania dla profesjonalistów oraz wyjątkowo stabilne usługi wykorzystujące nowoczesne technologie.

Parametry techniczne serwera dedykowanego

Wybierając serwer dedykowany, należy zwrócić szczególną uwagę na parametry techniczne. Kluczowe znaczenie ma procesor, od którego zależy moc obliczeniowa. Jednostki mogą dysponować różną liczbę rdzeni, które muszą jednocześnie realizować wiele procesów i żądań. Im większa ich ilość, tym lepsza wydajność serwera. Nie bez znaczenia pozostaje również taktowanie, które decyduje o szybkości pracy. Wybierając dedykowany hosting dla firm, należy wziąć pod uwagę także pamięć RAM. W przypadku niewielkich wymagań, za minimum uważa się przynajmniej 8 GB. Jeżeli jednak skrypty i aplikacje obsługiwane były przez serwer szybciej oraz płynniej, do specjalistycznych zastosowań niezbędne jest 16 GB pamięci RAM. Kolejnym ważnym elementem jest dysk twardy. Obecnie jako standard w większości usług występują dyski SSD, które zapewniają największą szybkość przy minimalnej awaryjności.

Dostawca serwera dedykowanego

Przy wyborze serwera dedykowanego, należy zwrócić uwagę także na samego dostawcę usługi. Firma powinna dysponować nowoczesnym wyposażeniem, a także oferować możliwość modernizacji sprzętu. Kluczowe znaczenie ma obecność komponentów odpowiedniej klasy, a nie typowych rozwiązań dla zastosowań biurowych. Wszystkie koszty usługi powinny być jasno określone, a także dostępne w pakiecie o stałej cenie abonamentu miesięcznego. Nie bez znaczenia pozostaje odpowiednie dostosowanie do wymagań prawnych, włącznie ze starannie opracowaną i kompletną umową. Dostawca usług powinien też zapewniać całodobową pomoc techniczną. Ważną kwestią jest możliwość swobodnej konfiguracji, włącznie z doborem systemu operacyjnego czy niezbędnego oprogramowania. Serwery dedykowane oferowane przez firmę muszą być też odpowiednio zabezpieczone przed ewentualnymi awariami, atakami hakerów czy spamem.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.