Czym jest modernizacja aplikacji internetowych?

Nie chcąc pozostać w tyle za konkurencją, konieczne jest poddawanie swojej firmy cyklicznym usprawnieniom i przemianom. Jedną z części transformacji cyfrowej jest modernizacja systemów legacy. Na czym polega modernizacja aplikacji internetowych?

Modernizacja systemów legacy – co to?

Nie jedna korporacja, jak i mniejsze firmy, nadal działają na przestarzałych systemach. To może doprowadzać do różnego rodzaju utrudnień w funkcjonowaniu biznesu, takich jak np. zablokowanie procesów produkcji lub opóźnienie aktualizowania baz danych. Takie zjawiska generują ogromne straty finansowe i zasobowe, potrafiące sięgać nawet setek tysięcy dolarów na godzinę.

Modernizacja systemów legacy (a więc tych niepierwszej młodości) wprowadza do struktur firmy nowe rozwiązania gwarantujące rozwój i zabezpieczające przed wymienionymi powyżej wydarzeniami. Stosując nowoczesną technologię i podążając zgodnie z ideą transformacji cyfrowej, usprawniają procesy mające miejsce w firmie.

Ciągłość funkcjonowania systemów i aplikacji krytycznych jest możliwa dzięki weryfikacji ich stanu i zaplanowaniu skutecznego procesu ich usprawnienia. Aby firma mogła funkcjonować podczas wprowadzanych modernizacji, konieczne jest zabezpieczenie dotychczasowego systemu. W ten sposób jednocześnie biznes może nadal wykonywać swoje zadania, a modernizacja systemów legacy przebiega bez zakłóceń.

Czy mój biznes potrzebuje modernizacji aplikacji internetowych?

Im bardziej na czasie jest sprzęt, narzędzia oraz systemy, jakimi posługuje się Twoja firma, tym lepszej jakości usługi oraz produktu jesteś w stanie zaoferować swoim klientom. Przedsiębiorstwo, które zna się na nowościach w branży i stosuje je w swoich strukturach, prezentuje się jako firma nowoczesna i zaznajomiona z panującymi trendami.

Modernizacja aplikacji internetowych to również bezpieczeństwo. Przestarzałe systemy narażone są na niespodziewane ataki hakerskie, które mogą doprowadzić do wycieku newralgicznych danych firmy. Nowoczesne systemy posiadają odpowiednie zabezpieczenia i uniemożliwiają tego typu zdarzenia.

Na dłuższą metę zmodernizowane systemy będą mniej kosztowne niż używanie starszej technologi. Łatwiej o ich aktualizowanie i są mniej wypadkowe. Usprawniają różnego rodzaju procesy zachodzące w firmie, dzięki czemu mogą być one wykonywane szybciej i taniej. Ciągłość produkcji, to ciągłość zysków. Są one również prostsze w obsłudze, a to oznacza, że nie potrzeba dodatkowych szkoleń dla pracowników.

Czasami modernizacja systemów legacy nie jest wystarczającą opcją. W takim wypadku konieczne jest stworzenie całkiem nowego systemu.

Przed transformacją cyfrową się nie ucieknie, a kurczowe trzymanie się starych rozwiązań, może zostawić Twoją firmę w tyle za konkurencją. Zastanów się, które z zachodzących w Twoim biznesie procesów warto by usprawnić i poszukaj firm oraz narzędzi umożliwiających modernizację systemów legacy w Twoich strukturach. Skorzystaj z nowoczesnych technologii i skaluj swój biznes.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.