Jak wybrać najlepszą metodę płatności online?

Każdy klient, który chce zapłacić za swoje zakupy w sklepie internetowym lub wykupić pakiet dostępu do seriali i filmów, staje przed wyborem opcji finalizacji transakcji. Warto więc wiedzieć, na co zwrócić uwagę w takich sytuacjach.

Bezpieczeństwo

Każdy operator płatności powinien posiadać międzynarodowy certyfikat PCI DSS, gwarantujący spełnianie standardu Payment Card Industry. Przed finalizacją transakcji w sklepie można więc sprawdzić, z jakim dostawcą współpracuje właściciel. PCI DSS dotyczy najważniejszych kwestii zarządzania bezpieczeństwem, procedurami, tworzeniem oprogramowania itd. Istotny jest także certyfikat SSL, zapewniający poufność danych. Jeśli właściciel witryny korzysta z usług operatora gwarantującego bezpieczeństwo transakcji, klient nie będzie narażony na oszustwa.

Płatności mobilne

W przypadku zakupów online za pomocą smartfona można skorzystać z polskiego systemu płatności. BLIK umożliwia błyskawiczną finalizację transakcji. Warunkiem jest jednak posiadania aplikacji mobilnej konkretnego banku, będącego partnerem systemu. BLIK opiera się na mechanizmie specjalnego kodu, po wpisaniu którego zostaje zatwierdzona transakcja. Wśród innych płatności mobilnych należy wskazać Apple i Google Pay. Każdy system jest prosty i intuicyjny w swojej obsłudze. Klient nie musi wpisywać danych do płatności. Wszelkie niezbędne informacje zostają bowiem zapisane w telefonie właściciela konta.

Szybkość

W przelewach bankowych dużo czasu zajmuje żmudne wypełnianie danych niezbędnych do zaakceptowania operacji. Operatorzy płatności stworzyli jednak wygodniejsze rozwiązanie w postaci Pay-by-link. Wszelkie dane zostają wówczas wygenerowane automatycznie. Po wybraniu produkt i ikony banku klient zostaje przekierowany na stronę, na której musi wpisać identyfikator oraz hasło swojego konta. Przelew zostaje zrealizowany po wpisaniu kodu autoryzacyjnego. Cały proces zajmuje kilka sekund. Jest prosty i wygodny. To idealne rozwiązanie dla osób, którzy nie mają czasu na wpisywanie danych karty i numerów bankowych – wystarczy jedynie telefon.

 

Nowoczesne systemy płatności zostały stworzone z myślą o bezpieczeństwie i komforcie użytkowników. Robiąc zakupy w sieci, można więc korzystać z wielu rozwiązań. Każde z nich jest bezpieczne i proste w obsłudze. Dowiedz się o nich więcej na https://www.przelewy24.pl/.

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.