Usuwanie blizn po cesarce: jak przebiega?

Blizny po cięciu cesarskim mogą być źródłem kompleksów. Nierzadko również powodują nieprzyjemne dolegliwości, jak “ciągnięcie” w miejscu blizny czy brak czucia. Dowiedz się, jakimi metodami możesz pozbyć się blizny po CC.

Blizna po cesarce: jak wygląda?

Współczesne blizny po cesarce zazwyczaj nie są nadmiernie widoczne. Większość z nich jest pozioma, ma maksymalnie 20 cm i znajduje się tuż nad spojeniem łonowym, najczęściej pod linią bielizny. Dobrze zagojona blizna po cięciu cesarskim jest niemal niewidoczna: kolorystycznie jest bardzo zbliżona do naturalnej skóry i ma szerokość paru milimetrów. Jednak, jak każda blizna, nie opala się i odróżnia się fakturą od zdrowej tkanki.

Jeśli proces gojenia się blizny po cięciu cesarskim został z różnych względów zaburzony, może być ona w bardzo wyrazistym kolorze lub wystawać ponad powierzchnię skóry: wtedy zazwyczaj mamy do czynienia z bliznowcem. Nie jest to zmiana niebezpieczna dla zdrowia, ale zazwyczaj bywa źródłem kompleksów natury estetycznej.

Bezpieczne usuwanie blizn po cesarce

Blizny po cesarce mogą być usuwane na kilka sposobów. Najbardziej popularnym jest usuwanie blizn po CC za pomocą lasera. Jednak nierzadko stosuje się także mikrodermabrazję, mezoterapię mikroigłową i krioterapię. W niektórych przypadkach wskazane jest najpierw poddanie się zabiegom tzw. mobilizacji blizny, które polegają na ręcznym uciskaniu i masowaniu blizny i sąsiadującego z nią obszaru. Przynosi to ulgę przy uczuciu “ciągnięcia” i poprawia krążenie w tkankach.

Gdzie usuwać blizny po CC?

Warto decydować się na gabinety kosmetologiczne, które mają duże doświadczenie w usuwaniu blizn. W Warszawie dobrym przykładem takiego miejsca jest NEWLOOK’s Institute, które od lat zajmuje ważne miejsce na mapie stolicy pod względem różnorodnych zabiegów kosmetologicznych i dermatologicznych. Wybierając gabinet do usuwania blizn miejmy na uwadze renomę danego miejsca, specjalistów w nim pracujących i sprzęt, na jakim pracują. Zazwyczaj dobrej jakości gabinety kosmetologiczne mają w swojej ofercie bezpłatne konsultacje, w ramach których udzielane są odpowiedzi na wszystkie pytania klientek/ów i rozpisywany jest indywidualny plan zabiegowy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.