Styl casual

Styl casual – z języka angielskiego casual – swobodny, zwyczajny, czyli wygodny styl na co dzień. Jest to styl łączący elegancję z wygodą i luzem, w stonowanych barwach i doskonały do pracy w biurze, konwenty czy imprezy. Dress code obowiązujący w wielu miejscach absolutnie akceptuje styl casual, który jest oficjalny przez stonowane barwy, ale i ma w sobie elementy nonszalancji, której dodają mu dodatki. Komponując stylizację w stylu casual, powinniśmy pamiętać, że dodatki nie mogą być zbyt ekstrawaganckie, ponieważ mogłyby rozpraszać rozmówcę. Proste kroje, stonowane kolory i subtelna biżuteria czy torebka o klasycznym kroju – to elementy, z których stworzymy elegancką stylizację na każdą okazję, której wymaga dress code.

Luźna elegancja dla kobiet

Dla kobiet odpowiednie części garderoby zamykają się na szerokim wyborze. W przypadku stylu casual mogą założyć nawet jeansy w ciemnym kolorze, ale bez zbędnych dodatków czy przetarć. golfy i swetry o gładkiej fakturze i z dobrej jakości materiałów np. kaszmir, luźniejsze koszule nie tylko w klasycznej formie, przewiewne bluzki bez napisów i nadruków. Marynarki stanowią kolejną opcję, klasyczne trencze czy płaszcze bez zbędnych przeszyć, dodatków, klamerek oraz sukienki czy spódnice. Długość sukienek do kolan lub lekko przed, konieczne będą rajstopy oraz obuwie z odkrytymi palcami. W wyborze każdego z elementów stylizacji skupiamy się na klasycznej formie od koloru po teksturę, na braku napisów i zbędnych dodatków oraz formie, która nie krępuje ruchów. Outfit ma zakrywać dekolt i ramiona. Ma być klasycznie, elegancko i wygodnie!

Zobacz również:  Imponujące korzyści zdrowotne buraków

Casual w wersji dla mężczyzn 

Mężczyzn również obowiązuje dostosowanie się do danego dress code. Zależnie od miejsca, większość z restauracji, teatrów czy klubów wymaga stosownego ubioru. Dodatkowo, na wszelkiego rodzaju przyjęciach czy spotkaniach biznesowych odchodzi się od klasycznej formy garnituru na rzecz stylu casual, który prezentuje się elegancko, ale i wygodnie. Nawet przyjęcia weselne czy oficjalne spotkania biznesowe niosą za sobą dress code, który możemy zmodyfikować na styl casual. Luźne marynarki, materiałowe spodnie, dobrze skrojone koszule i klasyczne obuwie.

Jakie kolory definiują styl casual?

Nie tylko krój i forma, ale kolor jest istotny w całej stylizacji. Pierwsze na myśl o eleganckiej stylizacji nasuwają się granat, biel i czerń. Styl casual akceptuje jednak nieco szerszą paletę kolorów, takich o stonowanym odcieniu granatu, szarości, jasnego błędkitu, odcieni bieli i beżu. Kolory ziemi w stonowanych odcieniach zdadzą egzamin.

Zobacz również:  Co puszczać dzieciom w TV, żeby zyskać czas, a nie zaszkodzić

Ciekawe informacje na ten temat: https://stylowymag.pl/co-to-jest-casual-41262

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.