Sposoby na skuteczne oczyszczanie twarzy

Skuteczne oczyszczanie twarzy pozwala na zmniejszenie podrażnień i przygotowanie skóry na kolejne etapy pielęgnacji. Istnieje wiele sposobów, które pomagają pozbyć się zanieczyszczeń i makijażu. Najpopularniejszym z nich jest mycie twarzy różnego rodzaju kosmetykami, a także regularne wykonywanie peelingu, który dodatkowo złuszczy martwy naskórek.

Oczyszczanie twarzy

Najważniejszym etapem pielęgnacji skóry twarzy jest jej prawidłowe oczyszczenie. W zależności od rodzaju skóry można wybrać wiele produktów, które dobrze usuną zanieczyszczenia czy makijaż. Szukając odpowiedniego kosmetyku, należy kierować się potrzebami skóry, a także ulubionym rodzajem produktu. Jedni lubią pianki, drudzy płyny micelarne, a jeszcze inni emulsje do mycia twarzy. Ważne, aby kosmetyk skutecznie oczyszczał cerę i przygotowywał ją na kolejne etapy pielęgnacji.

Na rynku dostępnych jest coraz więcej uniwersalnych produktów, które sprawdzają się podczas mycia zarówno twarzy, jak i całego ciała. Bardzo ważne jest, aby tego typu kosmetyki nie naruszały warstwy hydrolipidowej skóry, nie wysuszały jej, a także nie powodowały zaczerwienienia.

Peeling do skóry twarzy

Regularne złuszczanie naskórka pomaga w jego odnowie, która trwa około 28 dni. Stosowanie peelingów pozwala pozbyć się martwego naskórka, a także wielu zanieczyszczeń. W zależności od typu skóry można stosować peeling enzymatyczny lub drobnoziarnisty. Peeling enzymatyczny jest przeznaczony dla skóry wrażliwej i suchej. Polega na rozpuszczaniu martwego naskórka przez enzymy. Peeling drobnoziarnisty ma mocniejsze działanie. Mogą po niego sięgnąć osoby mające cerę normalną, mieszaną lub tłustą, jednak bez niewygojonych zmian trądzikowych. Zaleca się, aby stosować go raz w tygodniu jako jeden z etapów pielęgnacji. Zadaniem peelingu jest złuszczenie naskórka. W efekcie pozostawia on skórę miękką, bardziej odżywioną, jędrną, rozświetloną i gładką.

Krem dobrany do potrzeb

Nałożenie kremu jest zwieńczeniem pielęgnacji. O tym etapie należy pamiętać zarówno rano, jak i wieczorem. Potrzeby skóry w ciągu dnia są inne niż w nocy. Krem przeznaczony do stosowania rano powinien nawilżać skórę i szybko się wchłaniać, dlatego najlepiej sięgnąć po ten w formule lekkiego kremu lub żelu. Rodzaj należy dopasować do potrzeb skóry. Należy pamiętać, że krem pod oczy należy nakładać przed kremem do twarzy, aby dobrze się wchłonął i spełniał swoją funkcję. Po nałożeniu kosmetyków do twarzy konieczne jest odczekanie około 10 minut z nałożeniem makijażu. Dzięki temu będzie on trwalszy i powinien wytrzymać cały dzień.

Kremy przeznaczone do pielęgnacji wieczornej powinny być bardziej treściwe. Ich zadaniem jest odżywienie i zregenerowanie skóry. Wieczorem warto także nałożyć serum, które wzmocni działanie kremu. Warto pamiętać, aby krem nakładać na dobrze oczyszczoną skórę. Wybór sposobów jest tak duży, że każdy znajdzie coś dla siebie.

5/5 - (1 vote)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.