Proste sposoby na ograniczenie plastiku!

Ochrona środowiska naturalnego to między innymi troska o to, by produkować mniejsze ilości śmieci, zwłaszcza tych wykonanych z plastiku. Jak to zrobić? Poznaj kilka prostych sposobów na to na ograniczenie śmieci z plastiku!

Dlaczego należy unikać plastiku?

Plastikowe śmieci mają ogromny udział w zanieczyszczeniu naszej planety. To między innymi skutek kiepskiej jakości przedmiotów wykonanych z tego materiału. W większości są one przeznaczone do jednokrotnego użycia, po którym nadają się już tylko do śmieci. Wpływa to także na ich cenę – wydają się być bardziej ekonomiczne, choć w głównym rozrachunku okazuje się, że bardziej opłacalne są trwałe rozwiązania. Plastik potrzebuje nawet 400 lat na rozkład, jednak badania wskazują, że może nie rozłożyć się w całości Z tego powodu jego cząsteczki nadaj będą zanieczyszczać środowisko. Warto zatem zadbać o przyszłość naszej planety i zdecydować się na ograniczenie plastiku.

Pakowanie zakupów

Wracając z zakupów może do nas dotrzeć, że przynieśliśmy ze sobą mnóstwo niepotrzebnego plastiku. To między innymi woreczki foliowe na artykuły spożywcze oraz opakowania, w których są one dostępne. Prostym sposobem na to, by uniknąć konieczności pakowania w nie produktów, jest zabieranie ze sobą wielorazowych woreczków. Bawełniane woreczki Natura bardzo nam w tym pomogą. Są wykonane z solidnego materiału, który łatwo się czyści. Bawełna organiczna nadaje się do kontaktu z żywnością. Z powodzeniem możemy zapakować do takich woreczków owoce, warzywa czy pieczywo. Dzięki możliwości zawiązania woreczki bawełniane można wykorzystać także do przewożenia makaronu, orzechów czy innych sypkich produktów.

Unikajmy reklamówek

Torby dostępne w supermarketach często reklamowane są jako biodegradowalne. W miarę możliwości jednak warto ich unikać. Podobnie jak w przypadku woreczków jednorazowych, są one mniej trwałe niż ich organiczne odpowiedniki. Aby nie dać się zaskoczyć, warto zawsze nosić ze sobą torbę materiałową. Torba bawełniana na zakupy Natura ma dodatkowo wzmocnione dno i poszerzane boki, dzięki czemu zmieścimy do nich jeszcze więcej produktów, a noszenie torby, za sprawą szerszych uchwytów, będzie wygodniejsze.

Noś ze sobą butelkę filtrującą

Poza zakupami zdarzają się również inne okazje na to, by zrezygnować z plastiku. Wychodząc do pracy czy na spacer zabierz ze sobą butelkę filtrującą. Pozwoli Ci ona zaoszczędzić sporo pieniędzy – inwestycja w taką butelkę szybko się zwróci, bo nie będziemy już musieli kupować wody butelkowanej. Węglowy filtr oczyszcza wodę z kranu, dzięki czemu będziemy mieć łatwy dostęp do wody pitnej.

Pamiętaj o wielorazowych gadżetach!

Aby nie dawać się zaskoczyć sytuacją, gdy będziemy musieli skorzystać z jednorazówek, dobrze jest się odpowiednio wyposażyć. Co nam się do tego przyda?

  • słomki wielorazowe, na przykład bambusowe lub metalowe;
  • kubek do wielokrotnego użytku, z którego napijemy się kawy na wynos;
  • sztućce, mogą być z drewna lub metalu, pozwolą nam zrezygnować z tych plastikowych;
  • woskowijki, które są idealne do zapakowania żywności.

Zakupy przez internet

Kupowanie w sieci ma coraz więcej zwolenników. Podczas składania zamówienia sprawdzajmy, czy istnieje opcja zapakowania go w sposób przyjazny środowisku, rezygnując z plastiku czy taśmy klejącej z toksycznym klejem. Wiele biznesów wprowadza taką opcję za drobną dopłatą lub na życzenie klienta. Skorzystajmy z tej możliwości – nasza przesyłka dotrze do nas bezpiecznie bez tony folii bąbelkowej czy wypełniaczy!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.