Serwery Dell EMC PowerEdge i ich znaczenie dla firm

Cyfryzacja usług, produktów i biznesu przyczynia się do stałego rozwoju technologii wykorzystywanych w procesie obsługi i pracy przedsiębiorstw. Trzeba przyznać, że większość małych i średnich firm ma już na tyle rozbudowaną infrastrukturę IT, że jeszcze kilka lat temu były to rozwiązania dedykowane dla dużo większych instytucji i firm. Chcesz otrzymać naoczny przykład? Jest nim m.in. serwer Dell i pozostałe konstrukcje z serii Dell EMC PowerEdge. Zobacz, jak duże znaczenie mają one w prowadzeniu nowoczesnego biznesu.

Serwery Dell i szereg ich zastosowań

Zakładamy, że jesteś osobą świadomą obecności serwerów w większości firm. Domyślasz się zatem, że są one odpowiedzialne za wewnętrzną sieć, funkcjonalność narzędzi komputerowych i przechowywanie danych. Masz oczywiście 100-procentową rację, lecz należy zwrócić uwagę, że funkcjonalność serwerów umożliwia szereg innych możliwości. Wśród zastosowań serwerów można wymienić serwery:

  • aplikacji,
  • plików,
  • drukowania,
  • baz danych,
  • internetowe,
  • telekomunikacyjne.

 

Jak widać, lista jest naprawdę długa. Co te poszczególne pozycje oznaczają?

Serwery plików, aplikacji i baz danych

Serwer plików stosowany jest w celu realizacji usług udostępniania plików użytkownikom (potencjalnym konsumentom). Konstrukcja musi zatem posiadać ponadprzeciętną pojemnością dysków, pamięci operacyjnej i interfejsy pozwalające osiągnąć wymaganą przepustowość w trakcie procesów wykonywania kopii zapasowych itp.

Serwer aplikacji to z kolei urządzenie przystosowane do obsługi oprogramowania odpowiedzialnego za podejmowanie zleceń i żądań programów użytkowników. Może być to zatem m.in. serwer:

  • baz danych (udostępnia zawarte w niej informacje);
  • aplikacji księgowych zapisujących i przetwarzających wprowadzane informacje;
  • aplikacji dot. danych o transakcjach (dla systemów sprzedaży, np. sklepów online);
  • oprogramowania CRM (systemu przekazującemu historię kontaktów z klientem lub zapisującemu dane o nowym kontrahencie).

Serwer aplikacji na ww. przykładach to duże uproszczenie. Warto zauważyć, że praktycznie każda aplikacja udostępniająca pracę z danymi (nawet wcześniej zapisanymi w serwerze zewnętrznym), musi mieć stały dostęp do plików. Taki serwer jest zatem niezbędny do właściwego działania systemów i oprogramowania (nawet w przypadku gier komputerowych online).

Dlaczego Dell?

Trzeba przyznać, że firma Dell to niekwestionowany lider jakości w branży. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że inwestując w serwery Dell lub inne urządzenia sygnowane logo tej marki, jako konsument zawsze możesz liczyć na niezawodność, wydajność i dużą ilość funkcjonalności. Świadczą o tym nie tylko pozytywne opinie zadowolonych konsumentów, ale także certyfikaty jakości wystawione przez niezależne laboratoria, atesty i nagrody branżowe.

Co to wszystko oznacza? Przede wszystkim to, że firma Dell i jej serwery docenione zostały nie tylko przez konsumentów, ale i największych ekspertów na całym świecie. Jest to bez wątpienia najlepszy dowód na to, że serwery Dell to właściwy wybór.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.