Kurs nici rewitalizujące PDO w Beauty Lider

Worki pod oczami, podwójny podbródek, opadające policzki to tylko niektóre problemy, z którymi skutecznie pomoże nam uporać się zabieg z wykorzystaniem nici PDO. Czym są nici PDO? Jakie efekty pozwalają uzyskać? Czego dowiemy się uczestnicząc w kursach organizowanych przez Beauty Lider w Warszawie?

Czym są i jak działają nici PDO?

Nici PDO wykonane są z polidioksanonu. Po wprowadzeniu do obszaru zabiegowego nici stopniowo rozpuszczają się i stymulują nasz organizm do procesów wytwarzania kolagenu. Nici PDO umożliwiają uzyskanie poprawy struktury oraz wyglądu skóry, jak również przywrócenie jej objętości. Znajdują zastosowanie w zabiegach liftingu m.in. twarzy, szyi i dekoltu. Sprawdzą się również, gdy naszym celem jest ujędrnienie skóry ramion, brzucha, ud oraz pośladków. Zabiegi z wykorzystaniem nici PDO są wysoce przewidywalne i bezpieczne.

Nici PDO po umieszczeniu pod skórą działają jak swoiste rusztowanie i powodują mechaniczne napięcie skóry. W przeciągu kilku miesięcy po zabiegu rozpuszczają się i prowadzą do powstania nowych naczyń krwionośnych. Ponadto, stymulują one fibroblasty do produkcji kolagenu (odpowiedzialnego za jędrność i napięcie skóry) oraz elastyny (odpowiadającej za sprężystość i elastyczność). Całkowite wchłonięcie następuję po upływie około 8-9 miesięcy, z kolei efekty zabiegu utrzymują się przez około 2 lata.

Kursy nici rewitalizujące PDO – ciało i twarz

W ofercie Beauty Lider znajdziemy dwa kursy z zakresu nici rewitalizujących PDO. Podczas kursu nici rewitalizujące PDO ciało, uczestnicy poznają zastosowanie nici, wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu, ale przede wszystkim zdobywają praktyczne umiejętności przeprowadzania zabiegu pod nadzorem instruktora. Najczęściej podczas zabiegów wykorzystywane są nici PLLA, które wykonane są z kwasu polimlekowego. Dzięki nim możemy zminimalizować ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, jak również uzyskać optymalne efekty stymulujące. Obszary zabiegowe to ramiona, brzuch, pośladki i uda. Podczas kursu nici rewitalizujące PDO twarz, uczestnicy pod okiem instruktora samodzielnie wykonują zabieg obejmujący m.in. rysunek miejsc iniekcyjnych twarzy, lifting policzków, modelowanie policzków i linii żuchwy.

Wyżej wymienione kursy stanowią jedynie część oferty ośrodka szkoleniowego Beauty Lider w Warszawie. Poza kursami medycyny estetycznej, Beauty Lider przeprowadza m.in. kursy kosmetyczne, podologiczne, kursy mezoterapii i kursy stylizacji paznokci.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.