Jakie są zalety indywidualnych wkładek ortopedycznych?

Wady postawy mogą wiązać się z wieloma uciążliwymi dolegliwościami bólowymi. Często w ich przypadku mamy do czynienia z chorobami, wadami czy zniekształceniami stóp. Dzięki badaniu przeprowadzonemu przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę możemy wychwycić te dolegliwości i skutecznie im zaradzić. Indywidualne wkładki ortopedyczne pomagają skorygować wiele wad postawy oraz znacznie poprawić komfort naszego życia.

Kiedy należy stosować wkładki ortopedyczne?

Wkładki ortopedyczne znajdują zastosowanie we wspomaganiu procesu leczenia i korygowania zaburzeń postawy. Ich zadaniem jest zmniejszenie dolegliwości związanych z dysfunkcją m.in. kości, ścięgien i mięśni. Najczęściej wykonywane są w przypadku płaskostopia, paluchów koślawych, stopy cukrzycowej, stopy wydrążonej, palców młotkowatych czy też przeciążenia śródstopia z modzelami na podeszwach. Stosowane są również jako forma profilaktyki dolegliwości w celu poprawy komfortu poruszania się oraz do obuwia sportowego. Jak działają wkładki ortopedyczne? Wkładki umożliwiają przywrócenie prawidłowego rozkładu nacisków stopy podczas różnych aktywności ruchowych. W efekcie, eliminują dolegliwości bólowe. Dzięki korekcji ustawienia stóp możemy wpływać nawet na kolana, biodra czy kręgosłup. Wkładki zmniejszają obciążenie i zmęczenie nóg.

Jakie są zalety indywidualnych wkładek ortopedycznych?

Każdy człowiek ma inaczej zbudowaną stopę. Przez lata utrwalamy różne wzorce ruchowe, co może przekładać na wystąpienie dolegliwości bólowych i wad postawy. Wkładki ortopedyczne, które wykonane są po badaniu podologicznym umożliwiają uzyskanie poprawy w zakresie ergonomii i pozwalają na zmniejszenie obciążenia narażającego nas na urazy i wzrost natężenia dolegliwości bólowych. Indywidualne wkładki mogą być wykonywane nawet dla dzieci, już od 4 roku życia. Podczas badania podologicznego mierzone są parametry stopy na zdjęciu wykonanym od spodu podczas chodzenia i biegania. Po dokonaniu oceny, tworzone są indywidualnie dobrane wkładki – osobno dla lewej i prawej stopy.

Gdzie możemy wykonać indywidualne wkładki ortopedyczne?

Indywidualne wkładki ortopedyczne wymagają konsultacji i badania podologicznego. Wykonamy je m.in. w Centrum Kompleksowej Rehabilitacji w Konstancinie-Jeziorna oraz wybranych filiach placówki. CKR oferuje również szereg innych usług takich jak rehabilitacja, w tym rehabilitacja neurologiczna, fizykoterapia, uroginekologia czy terapia Indiba.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.