Co się stanie, jeżeli pominiemy oczyszczanie twarzy?

Zanim zdecydujemy się na nałożenie kremu na noc lub na dzień, wcześniej koniecznie musimy przeprowadzić oczyszczanie twarzy. Ten, jakby mogło się wydawać, niepozorny zabieg ma ogromny wpływ na kondycję naszej cery. Zdarza się jednak, że wiele osób czasami go pomija lub też całkowicie rezygnuje z tego kroku pielęgnacyjnego, zwłaszcza rano. Tymczasem skutki takiego postępowania mogą być naprawdę opłakane, co szybko stanie się zauważalne na naszej skórze. Co może spowodować brak oczyszczania twarzy?

Oczyszczanie twarzy – największe korzyści

Z pewnością nikomu nie trzeba tłumaczyć faktu, że każdego dnia nasza skóra ma styczność z wieloma zanieczyszczeniami. Mowa tutaj nie tylko o tych w powietrzu, ale też takich, które sami nieświadomie przenosimy na twarz. Bakterie, jakie mogą znaleźć się tam za sprawą dotykania dłońmi, mogą w błyskawicznym tempie ulec rozmnożeniu. Stąd jest już prosta droga do pojawienia się zaskórników oraz innych niedoskonałości, które nierzadko przybierają ostry przebieg z towarzyszącym stanem zapalnym. Dzieje się tak, ponieważ zanieczyszczenia blokują nasze pory.

Dodatkowo należy pamiętać o tym, że nasza skóra, a konkretnie gruczoły łojowe, przez cały czas produkuje sebum. Jest to nasze naturalne nawilżenie, mające za zadanie natłuścić cerę i ochronić ją przed czynnikami zewnętrznymi. Niestety jego nadmiar również może zatykać ujścia mieszków włosowych. Oprócz tego warto pamiętać, że ludzki naskórek ulega stałym procesom złuszczania, przez co na naszej twarzy mogą też zalegać fragmenty martwego naskórka.

Dlatego właśnie wykonujemy skrupulatne oczyszczanie twarzy: żeby pozbyć się wszelkich zabrudzeń, odblokować pory i zapewnić naszej cerze wewnętrzne piękno oraz zdrowie. Pomijanie tego kroku pielęgnacyjnego może bardzo szybko doprowadzić do pogorszenia się kondycji skóry, co może skutkować powstawaniem trudnych do usunięcia wyprysków. Skóra nierzadko staje się też poszarzała i matowa, przez co możemy stale wyglądać na zmęczonych. Należy też podkreślić, że jeśli cera nie zostanie uprzednio oczyszczona, nie wchłonie właściwie składników, jakie zawiera krem na noc czy krem na dzień.

Jak należy wykonywać oczyszczanie twarzy?

Najbardziej skutecznym rozwiązaniem w zakresie oczyszczania twarzy jest przeprowadzanie go w kilku prostych krokach. Bardzo ważna jest także systematyczność: oczyszczać skórę powinniśmy dwa razy dziennie, zarówno rano, jak i wieczorem. Osiągniemy w ten sposób najlepsze efekty, za co cera odwdzięczy nam się blaskiem, gładkością i jędrnością.

Przykładowe oczyszczanie twarzy może wyglądać w ten sposób:

  • demakijaż – konieczny wieczorem, jeśli w ciągu dnia nosiliśmy kosmetyki kolorowe. Za pomocą płynu micelarnego bądź mleczka do demakijażu skrupulatnie usuwamy takie produkty jak podkład, korektor, puder czy cienie do powiek;
  • właściwe oczyszczanie – w tej roli sprawdzi się żel lub pianka, które nanosimy na wilgotną skórę i wmasowujemy, a następnie spłukujemy;
  • tonizacja – spryskanie lub przemycie twarzy tonikiem sprawi, że pH skóry zostanie uregulowane, przez co będzie ona gotowa na to, by nałożyć na nią krem na noc.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.