Wybieramy rolki!

Jazda na rolkach to wyjątkowo popularna forma aktywności fizycznej i okazja do spędzenia czasu z rodziną i znajomymi. Najlepsze warunki do praktykowania tego fantastycznego sportu panują w mieście. Oprócz miejsca niezbędny jest także odpowiedni sprzęt. Jakie rolki należy kupić, aby jeździło się nie tylko przyjemnie, ale i bezpiecznie?

Różne rolki dla różnych osób

Najczęściej wybierane rolki dla mężczyzn to tak zwane „urban”, czyli przeznaczone do szybkiej jazdy po mieście. Dzięki nim możliwe będzie wykonywanie wszelkiego rodzaju skoków i podskoków. Mężczyźni wysoko cenią sobie możliwość ciągłego rozwoju rolkarskich umiejętności. Wybierając odpowiedni sprzęt, należy uwzględnić wysokość i sztywność butów, a także wielkość i twardość kół. Z pewnością dobrym wyborem będą rolki marki Rollerblade i FR Seba.

Kobiety z kolei częściej wybierają rolki, które są po prostu wygodne. Dlatego właśnie wybierają one modele rekreacyjne lub figurowe. Dla kobiet bardzo ważna jest ciekawa kolorystyka i oryginalne wzornictwo. Wybierając rolki dla kobiet, zwróć uwagę na modele firmy Powerslide. Rolki dla dzieci to nie taki prosty wybór. Dobierając odpowiednie rolki do dziecka, trzeba zwrócić uwagę na wiek pociechy. Najlepszym wyborem będą takie modele, które utrzymają stabilność w kostkach. Dlatego właśnie but powinien być wysoki i sztywny. Jeśli nie przepadasz za jazdą na rolkach, możesz skorzystać z oferty sklepu rooolki.com, posiadającej również hulajnogi.

Wybór odpowiednich rolek

Decydując się na zakup rolek, najpierw musisz wybrać ich profil, czyli określić, do czego będziesz ich używać. Na rynku istnieją różne modele – niektóre bardziej nadają się do jazdy agresywnej, inne do rekreacyjnej, a jeszcze inne do jazdy fitness. Kiedy już zdecydujesz się na konkretny rodzaj, zwróć uwagę na kółka – im większe, tym szybsza jazda. Ważna jest także ich twardość – im mniejsza wartość, tym są bardziej miękkie, a im cięższy rolkarz, tym twardsze musi być kółko.

Najważniejszymi częściami w rolkach są łożyska, które odpowiadają za płynność jazdy. Bardzo szybko się zużywają, dlatego wybierając je, musisz wiedzieć, do jakiego rodzaju rolkarstwa będziesz je wykorzystywać. Kółka zamocowane na łożyskach, przyczepia się dodatkowo do płozy, które również można wybierać spośród wielu rodzajów materiałów, z którego zostały wykonane. Tutaj też wszystko zależy od tego, jaki styl rolkarstwa będziesz uprawiać.

Dwoma ostatnimi częściami są buty i hamulce. Buty powinny być przede wszystkim wygodne i chroniące nogę przed urazami w razie wypadku. Hamulec  nie jest niezbędny. Może znajdować się z przodu, z tyłu albo możesz go odczepić. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób hamujesz. Początkującym rolkarzom zaleca się mimo wszystko posiadanie go przy rolkach dla większego bezpieczeństwa i komfortu jazdy.

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.