Studiowanie przez Internet. Jakie są zalety i wady?

Dzisiejsze czasy i równoznaczny dla nich rozwój technologii nie dziwią nikogo. Dlatego też, zmuszeni w obliczu pandemii do zmiany codziennych nawyków w postaci pracy i studiów stacjonarnych na zdalne, nie potrzebowaliśmy wiele czasu, by przyzwyczaić się do nowej rzeczywistości. Są jednak placówki, które działały w taki sposób na długo przed wybuchem tej dobrze znanej sytuacji. Jedną z nich jest Uczelnia Lingwistyczno-Techniczna – dzięki temu daje gwarancję wyszkolenia kadry specjalnie pod kątem nauczania zdalnego, co jednocześnie przekłada się na większą efektywność podczas zajęć i wykładów. Co warto wiedzieć o studiowaniu przez Internet? Jakie są tego zalety i jakie kierunki można wybrać? Sprawdź odpowiedzi w naszym najnowszym artykule.

Zalety i wady studiów online

Pewnym jest, że nie każdy będzie pochwalał ideę studiowania przez Internet. Wciąż wśród młodych osób będą takie, które będą preferowały podjęcie się nauki stacjonarnej – co absolutnie nie jest niczym złym. Każdy z nas ma inne uwarunkowania i predyspozycje do pracy – jedni będą lepiej czuli się w zgranej grupie, a inni jako indywidualiści przy przeróżnych projektach. Co więcej, nie każdy będzie potrafił zmobilizować się do właściwej pracy, przebywając cały czas w swoim domu. Czasem może się okazać, że ściana będzie miała ciekawsze symbole niż temat zajęć, a kołdra będzie zbyt ciężka na uniesienie jej i wstanie do komputera w celu robienia notatek. Dlatego też studia zdalne nie będą przeznaczone dla każdego. Jeśli jednak czujesz, że jesteś w stanie sprostać tym okolicznościom, na pewno zauważysz, jak wiele zmieni to w Twoim życiu. Przede wszystkim nagle dzień stanie się dłuższy. Raz na zawsze pożegnasz się z męczącymi dojazdami na uczelnię w tę i z powrotem, zyskując mnóstwo czasu, który możesz poświęcić na rozwijanie swoich zainteresowań. Co więcej, rezygnacja z dojazdów to jednocześnie rezygnacja z kupowania biletu semestralnego na komunikację miejską, a w niektórych przypadkach – także z wynajmowania mieszkania w dużym mieście. W ten sposób można zaoszczędzić nie tylko cenny czas, ale też pieniądze, które następnie można zainwestować w coś innego. Oferta studiów online dostępna jest pod linkiem: https://ult.edu.pl/

Kierunki studiów przez Internet

Jak można się spodziewać, oferta kierunków dostępnych w przypadku studiów przez Internet jest bardzo szeroka. Wyspecjalizowana kadra daje wiele możliwości, z tego względu każdy kandydat może wybrać coś dopasowanego do siebie – coś, co pozwoli mu rozwinąć skrzydła i poznać tajniki konkretnych tematów, które go interesują.

Znajdziemy tu kierunki w zasadzie zawsze modne i potrzebne, jak filologia angielska online, bowiem znajomość języka jest w dzisiejszych czasach ważnym elementem życia codziennego, w szczególności w przypadkach osób, które chcą się rozwijać na rynku międzynarodowym. Znajdziemy też takie, które są rozwinięciem klasycznych kierunków, w pewien sposób dostosowujących je do realiów i potrzeb rynku. Za takie można uznać budownictwo pasywne studia online, stawiające na rozwiązania energooszczędne, przyjazne środowisku, redukujące ślad energetyczny na etapie budowy i użytkowania.

Studiowanie przez internet otwiera wiele ścieżek kariery i wiele możliwości rozwoju. Którą z nich podążycie?

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.