Jak zarządzać pieniędzmi jako student?

Październik jest tuż za rogiem, co oznacza, że wiele osób po raz pierwszy opuszcza dom i wyrusza na studia. Ta nowa niezależność jest fantastyczna, aby dać młodym ludziom poczucie odpowiedzialności, ale oznacza to również, że będziesz musiał stać się odpowiedzialny za zarządzanie własnymi pieniędzmi. W tym miejscu przeprowadzamy Cię przez nasze najważniejsze wskazówki, których naszym zdaniem powinieneś przestrzegać, aby zarządzać swoimi pieniędzmi jako student.

Przygotuj budżet.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby skutecznie zarządzać swoimi pieniędzmi jako student to zrobić budżet. Jest to ważne, ponieważ będą to szczegółowe wszystkie miesięczne wydatki, w tym czynsz, artykuły spożywcze i rozrywki. To nie musi być dokładny budżet, ale powinien to być przynajmniej przybliżony przewodnik, aby zobaczyć, ile trzeba wydać z każdym miesiącem.

Chcesz czy potrzebujesz?

Jako student, będziesz na napiętym budżecie i nie będziesz miał luksusu zakupu czego chcesz. Tak więc, ważne jest, abyś oddzielić pragnienia od potrzeb i odpowiednio ustawić swój budżet. Z biegiem czasu staje się to łatwiejsze, ponieważ można odróżnić, ile naprawdę kosztują Twoje potrzeby.

Zobacz również:  Twórz intuicyjne w obsłudze interfejsy z kursem online User Experience od Future Collars

Załóż konto studenckie.

Czy wiesz, że możesz uzyskać dodatkowe korzyści z banków po prostu za to, że jesteś studentem?

Możesz zaoszczędzić pieniądze na opłatach, wypłatach i transferach funduszy po prostu otwierając dedykowane konto studenckie. Pomoże Ci to utrzymać miesięczne wydatki w jednym miejscu i będziesz mógł lepiej śledzić swoją sytuację finansową.

Pożyczki i pomoc finansowa.

Płace maleją, a spłata kredytów rośnie, co jest receptą na katastrofę dla wielu studentów i absolwentów. Przed rozpoczęciem kursu, należy dokładnie wiedzieć, jaka jest wielkość długu z kredytu studenckiego, który masz zamiar zostawić po ukończeniu studiów, a pierwszą rzeczą, jaką musisz zrobić, jest plan, jak masz zamiar spłacić ten dług. Może to być ogromny dług do spłacenia i dlatego ważne jest, abyś w pełni wykorzystał wszelką pomoc finansową, do której jesteś uprawniony. Może to być pomoc dla konkretnego kursu, że studiujesz lub może to być nawet dla hobby, które masz. Spójrz na wszystkie opcje dostępne dla Ciebie, ponieważ może to znacznie zmniejszyć wielkość kredytu studenckiego zadłużenia.

Zobacz również:  Jak dobrze wybrać kurs francuskiego w Warszawie

Kupuj podręczniki taniej.


Jako nowy student, może to być trochę szok, gdy pojawi się lista lektur i dowiedz się, jakie są ceny z listy książek, które trzeba kupić. Jest to jeden z największych wydatków uczelni, które będziesz miał i jedna książka może kosztować nawet do setek złotych. Aby lepiej zarządzać swoimi pieniędzmi jako student, zamiast patrzeć na nowe książki, kup je na tablet z drugiej ręki online, ponieważ może to okazać się znacznie tańsze.

2.9/5 - (42 votes)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.