Jak poznać język w kilka tygodni? Te kursy wakacyjne we Wrocławiu na pewno w tym pomogą

Zbliża się okres wakacyjny. Wiele osób szykuje się na wyjazdy urlopowe, jednak wiele osób nie planuje żadnych wyjazdów wakacyjnych. Można ten czas poświęcić na błogie lenistwo. Można również wykorzystać letnie dni na podszlifowanie swoich umiejętności językowych. Coraz częściej można się spotkać z ofertami językowych kursów wakacyjnych. Kursy wakacyjne we Wrocławiu są skierowane dla każdego, kto pragnie podszlifować swój język obcy, odświeżyć go nieco przed wyjazdem na wakacje, lub też dla tych, którzy po prostu nie lubią wakacyjnej nudy.

Kursy wakacyjne we Wrocławiu – intensywne uderzenie w język

Okres wakacji nie musi być czasem poświęconym wyłącznie na leniuchowaniu. Można ten czas spożytkować na czymś pożytecznym. Jednym z takich pożytecznych rzeczy jakie można uczynić jest podszkolenie swoich umiejętności językowych. Kursy wakacyjne Wrocław, to oferta z której warto skorzystać. Jak uważa niemiecki uczony prof. Reiner Dieterich z Uniwersytetu w Hamburgu, w okresie kiedy nasz mózg działa na zwolnionych obrotach, jest w stanie głębokiego odprężenia, uczymy się najlepiej. Można to również zaobserwować w życiu. Najszybciej czegoś się uczymy podświadomie. Dzieci najszybciej uczą się poprzez zabawę, kiedy nie myślą o tym, że  właśnie się czegoś uczą. Językowe kursy wakacyjne mimo, że są to zazwyczaj kursy intensywne, jednak fakt, że uczyć się można podczas wakacji, urlopu powoduje, że nauka jest przyswajana o wiele szybciej niż w przypadku normalnych kursów językowych.

Kursy wakacyjne we Wrocławiu to dobry sposób na opanowanie języka w krótkim czasie.

Czy da się opanować język w 48 godzin?

Czy można opanować język w 24 lub 48 godzin? Tyle czasu lekcji oferują wakacyjne zajęcia prowadzone przez szkołę językową z Wrocławia. Kursy wakacyjne we Wrocławiu to kursy intensywne, przez cztery tygodnie ma się kontakt z żywym językiem, podczas zajęć prowadzonych przez doświadczonych native speakerów oraz lektorów. Podczas tych kursów można poznać, lub odświeżyć swoje umiejętności z języka niemieckiego lub angielskiego. Zajęcia w zależności od wybranej opcji trwają w blokach 90 lub 180 minutowych cztery razy w tygodniu. Co daje w sumie 1440 lub 2880 minut czystej nauki podczas trwania kursu wakacyjnego. To można powiedzieć jest prawdziwe wyzwanie. Jednak trzeba powiedzieć, że efekt tak intensywnej pracy przynosi bardzo dobre efekty w postaci przyswojenia sobie języka niemieckiego lub angielskiego w takim stopniu, że prowadzenie rozmów nie jest niczym trudnym.

Nauka na chilloucie? Na tych kursach wakacyjnych nie ma podręczników!

Jest jednak spora grupa osób, która może chciałaby podszkolić swój język, ale nie w sposób bardzo intensywny. Właśnie do nich skierowana jest propozycja nauki w nieco mniejszej intensywności. To są kursy, które mogą trwać od 8 do 18 godzin zajęć, pogrupowane w blokach 90 minutowych dwa lub trzy razy w tygodniu, lub raz w tygodniu w bloku 120 minutowym. Intensywność zajęć oferowanych przez kursy wakacyjne Wrocław jest może mniejsza, jednak efekty pracy również są co najmniej zadawalające.

Wszystkie kursy są oferowane w czterech blokach – są to kursy specjalistyczne, warsztaty konwersacyjne, warsztaty gramatyczne lub też połączenie tych dwóch ostatnich w równych proporcjach. Wybór odpowiedniego modułu nauczania zależy tak naprawdę od indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Pewnym novum jest możliwość pobierania nauki podczas kursów wakacyjnych online. Dzięki temu niezależnie od miejsca naszego pobytu można cały czas uczestniczyć w zajęciach szlifując swój angielski lub niemiecki.

Niezależnie jednak od wyboru formy nauczania, trzeba stwierdzić, że kursy wakacyjne Wrocław oferują nowoczesny i nietypowy sposób nauczania. Każdy z uczestników jest członkiem niewielkiej grupy dobranej w taki sposób, by się nawzajem wspierały i motywowały do zwiększenia wysiłków. Słuchacze podczas kursów wakacyjnych mają cały czas kontakt z językiem żywym, który wybrzmiewa na angielskich lub niemieckich ulicach. Do nauki nie wykorzystuje się żadnych podręczników, a jedynie liczne pomoce naukowe, które sprawiają, że szybciej opanowuje się słownictwo oraz zasady gramatyki, bez konieczności wkuwania regułek.

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.