6 narzędzi i usług dla studenta, które ułatwią naukę

Nauka stanowi większą część życia studenta. Aby ułatwić sobie przyswajanie wiedzy, warto zdecydować się na pomocne narzędzia i usługi. Dzięki nim będzie można znacznie łatwiej wykonywać zadania, realizować projekty z przyjaciółmi, a w wolnych chwilach oddawać się rozrywce. Niezwykle ważny podczas studiów jest także Internet dla studentów. Sprawdźmy więc, jaki pakiet internetowy wybrać.

Laptop, tablet i smartfon – trzy niezbędne narzędzia do nauki

W ciągu ostatnich lat nauka zdalna nabrała zupełnie nowego znaczenia. Zarówno studenci, jak i wykładowcy musieli przenieść swoje działania do sieci. Dlatego niezwykle istotne stało się posiadanie dobrego sprzętu. Mowa tutaj zarówno o laptopach, tabletach, jak i smartfonach. Dzięki nim można znacznie łatwiej uczestniczyć w wykładach i ćwiczeniach online, a także wykonywać zadania.

Laptop do nauki

W przypadku laptopa odpowiednim wyborem będzie urządzenie, które posłuży przez kilka lat – najlepiej cały okres studiów. Dlatego nie warto oszczędzać na tym urządzeniu. Dobrym laptopem jest na przykład HP Envy x360 z ekranem 13″ lub 15″. Można go wybrać w wersji z procesorem Intel Core i5 lub AMD Ryzen. Dużym dodatkiem jest ochrona prywatności dzięki HP Sure View Privacy Screen.

Tablet, z którego można skorzystać wszędzie

Jeżeli chodzi o tablet, można zdecydować się na Samsung Galaxy Tab S6 Lite LTE. Urządzenie jest bardzo lekkie oraz wielofunkcyjne, znakomicie sprawdzi się w trakcie podróży. Dużym atutem jest możliwość podłączenia klawiatury Bluetooth, co umożliwia łatwe tworzenie i edytowanie dokumentów.

Wydajny smartfon

W przypadku smartfona dobrym wyborem będzie Xiaomi MI 10. Urządzenie to wyposażone jest m.in. w poczwórny aparat 108 MP, ośmiordzeniowy procesor Kyro 585, zapewniający wysoki poziom wydajności, a także modem X55 dla błyskawicznej łączności 5G. Całość uzupełnia niezwykle wytrzymała bateria i opcja bezprzewodowego ładowania.

Dysk Google, Microsoft Teams i dobry pakiet internetowy

Dysk Google może pomóc w gromadzeniu i porządkowaniu ważnych wiadomości, takich jak notatki uczelniane, zdjęcia czy projekty. Dużym atutem tej usługi jest brak opłat.

Microsoft Teams to usługa internetowa oparta na chmurze. Zawiera zestaw narzędzi, dzięki którym można łatwiej współpracować w grupie. Umożliwia nawiązywanie połączeń głosowych, wideo, a także wysyłanie wiadomości tekstowych.

Niezwykle istotny dla studentów jest także Internet i łącze, które zapewnia stabilne połączenie, bez lagów i opóźnień. Pakiet internetowy dla osób studiujących powinien pozwalać na bezproblemowe pobieranie plików ćwiczeniowych, materiałów na zajęcia oraz przesyłanie ich do wykładowców.

Internet dla studentów – bezproblemowe korzystanie z narzędzi i usług

Aby móc wykorzystać pełen potencjał narzędzi i usług oraz łatwo komunikować się online, a także uczestniczyć w zajęciach zdalnych, warto wybrać szybki Internet dla studentów. Bardzo dobrą ofertę proponuje INEA – studenci mogą podpisać umowę bez długoterminowego zobowiązania. W ich sytuacji jest to szczególnie wygodne, bo często zmieniają adres. Internet dla studentów od INEA dostępny jest w prędkości 300 Mb/s lub 1 Gb/s jako łącze światłowodowe symetryczne, które zapewnia taką samą prędkość wysyłania i odbierania danych. To nowoczesna technologia oferująca najszybszy Internet w Polsce.

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.