Filtracja oleju – czym jest?

Olej hydrauliczny to nieodłączny element układu hydraulicznego. W związku z jego stałą eksploatacją, do oleju hydraulicznego dostają się różnego rodzaju zanieczyszczenia. Dlatego też niezbędna jest dbałość o dobrą jakość oleju – jest to warunek konieczny do tego, by cały układ hydrauliczny funkcjonował w prawidłowy sposób.

Jednym z działań, które pomagają zachować olejowi hydraulicznemu odpowiednią jakość, jest jego filtracja. Filtracja oleju, zwana także mikrofiltracją, jest procesem polegającym na przefiltrowaniu zanieczyszczonego oleju. Filtrację przeprowadza się poprzez podłączenie zbiornika z olejem (np. beczki) do urządzenia filtrującego.

Wielu użytkowników zadaje pytanie: ile czasu trwa proces filtracji oleju? Czynność ta jest uzależniona od ilości oleju podlegającego filtracji, rodzaju wykorzystywanej aparatury filtrującej oraz od stopnia zanieczyszczenia płynu i może trwać od 2 do nawet około 4 godzin.

Proces filtracji oleju hydraulicznego – dlaczego jest taka ważna?

Filtrowanie oleju hydraulicznego jest zabiegiem niezbędnym dla utrzymania odpowiednio wysokiej jakości oleju (w tym m.in. czystości). Jednocześnie, proces ten wymaga specjalistycznej wiedzy oraz niezbędnej aparatury filtrującej. Jest to o tyle istotne, ponieważ choć systemy hydrauliczne posiadają zazwyczaj elementy filtrujące, to nie są one zbyt skuteczne i pozwalają na zatrzymywanie cząsteczek stałych o dużej objętości. W celu usunięcia drobniejszych cząsteczek niezbędne jest wykorzystanie dedykowanego w tym celu mechanizmu filtrującego.

Dzięki filtracji oleju hydraulicznego jest, płyn ten (oraz cały układ hydrauliczny) jest w stanie zachować dłuższą żywotność. Dzieje się tak, ponieważ w przypadku dostania się do oleju zanieczyszczeń stałych (bądź wody), w płynie tym może dojść do niepożądanych reakcji chemicznych (np. utleniania), które znacząco skracają jego żywotność oraz negatywnie wpływają na funkcjonowanie całego układu olejowego. To właśnie dlatego dokładne filtrowanie oleju hydraulicznego, przeprowadzane przez doświadczone w tym zakresie podmioty, jak np. FHU Olbromski, jest niezbędne.

W efekcie prawidłowej i regularnie przeprowadzanej filtracji oleju hydraulicznego, która skutkuje zwiększeniem poziomu czystości płynu, możliwe jest przedłużenie żywotności oleju hydraulicznego nawet pięciokrotnie.

Wysoki stopień czystości oleju pozwala na minimalizację poziomu ryzyka awarii układu hydraulicznego (według różnych badań, nawet 90% awarii wynika ze znajdujących się w układzie wody oraz zanieczyszczeń stałych).

Filtrowanie oleju hydraulicznego – oferta firmy Olbromski

Obecnie, na rynku istnieje wiele przedsiębiorstw, które posiadają w swojej ofercie usługę specjalistycznego filtrowania oleju hydraulicznego. Jednym z takich przedsiębiorstw jest Firma Handlowo-Usługowa Olbromski, która od 2002 roku zajmuje się m.in. dystrybucją smarów, olejów i płynów eksploatacyjnych produkowanych przez potentatów na rynku europejskim, a nawet światowym.

Sprawdź też: hurtownia olejowa

Innym ważnym elementem działalności FHU Olbromski są czynności serwisowe oleju hydraulicznego. O wysokiej jakości usług filtrowania oleju świadczy m.in. regularna współpraca z renomowanymi kontrahentami takimi, jak np. KLEENOIL. Niewątpliwym atutem FHU Olbromski są kwalifikacje kadry pracowniczej, która cechuje się wieloletnim doświadczeniem oraz profesjonalnym podejściem do wykonywanej pracy.

Skontaktuj się z nami:

BIURO HANDLOWE

Al. Grunwaldzka 256A (salon Subaru)
80-314 Gdańsk
(58) 552 51 17
biuro@olbromski.pl

DZIAŁ HANDLOWY

Dariusz Olbromski
telefon: (48) 602-277-028
biuro@olbromski.pl

Ryszard Janicki
telefon: (48) 535-339-828
ryszard.janicki@olbromski.pl

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.