Filmy o świętach, sprawdź najlepsze hity na okres świąteczny

Święta to bez wątpienia magiczny czas. Cała rodzina spotyka się przy stole wigilijnym, by wspólnie uczcić narodziny Jezusa. Filmy świąteczne dodają w tym okresie niesamowitego uroku, którego nie może zabraknąć przy wspólnym spędzaniu chwil z familią!

Filmy o świętach – wielki wybór, ale mało czasu?

Zapewne już wiesz, że w filmach świątecznych można przebierać do woli, ale okres wigilijny jest ograniczony i nie można wybierać w nieskończoność. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie by ułożyć maraton składający się z trzech filmów, które można obejrzeć jednego dnia. W tym artykule poznasz najlepsze ekranizacje do obejrzenia z całą rodziną! Jak wszystkim wiadomo, istnieją absolutne hity, filmy świąteczne dla dzieci (https://filmi.pl/filmy-swiateczne-dla-dzieci) i rodziców, które goszczą na ekranach telewizorów podczas świąt już od kilku dobrych lat. Jednym z takich filmów, absolutny klasyk jest Kevin sam w domuMożna przytoczyć sytuację z zeszłego roku, kiedy stacja telewizja polsat nie puściła tego filmu na wizji, a zawiedzeni fani zrobili niemałą aferę. Raczej nikogo nie dziwi taki przebieg wydarzeń. Na którym ekranie mały chłopiec nie walczy z włamywaczami, gdy cała rodzina je kolację wigilijną? Filmy o świętach (https://filmi.pl/filmy-o-swietachnie kończą się jednak na takich klasykach. Mimo Covid 19 ciągle wychodzą nowe produkcje każdego roku, dlatego naszą listę warto powiększyć o produkcję pochodzące z poprzedniego roku, lub nawet z 2021!

Filmy świąteczne Netflix – równie dobre jak w telewizji?

Tutaj znajdziesz więcej filmów na Netflix: https://filmi.pl/filmy-swiateczne-netflix

„Last Christmas, i gave you my hart”, czyli jak Netflix oddał nam serce, zasypując swoją platformę ekranizacjami z wigilijną atmosferą. Na pewno wiele osób zachęci fakt, że mamy możliwość obejrzenia filmy świąteczne dla dzieci i dorosłych kiedy tylko chcemy i gdzie chcemy. Szczególnie trzeba wziąć pod uwagę, że Netflix bardzo dba nawet o najbardziej wymagające pociechy, dlatego do wyboru mamy mnóstwo filmów animowanych o tematyce bożego narodzenia. Nie musimy czekać godzinami, aż powieść się zacznie. Warto zaznaczyć, że przedstawiana stronka VOD posiada nie tylko wybitne klasyki znane przez każdego, ale również nowe obrazy filmowe, które perfekcyjnie wpasują się w magiczny klimat świąt. Filmy świąteczne Netflix to idealny wybór dla osób, które chcą poczuć powiew świeżości na ekranach swoich telewizorów.

Polskie filmy Świąteczne – hit czy kit?

Czy Polacy tworzą dobre tytuły filmowe z ciekawą fabułą, pozostaje kwestią sporną od wielu lat, jak wiadomo, wszystko zależy od gustu. Mimo wieloletnich dyskusji trwających do dziś możemy pochwalić się paroma perełkami. Niektóre polskie filmy świąteczne również są chwalone i potrafią umilić czas rodzinny  Z racji tego, że w każdym kraju święta są obchodzone inaczej, na ekranach telewizorów możemy poznawać tradycję z różnych stron świata, jednak widok polskiego stylu obchodzenia bożego narodzenia cieszy oko. Filmy o świętach polskiego pochodzenia to dobra alternatywa, jeśli chce zobaczyć się inny obraz świąt, gdyż tak samo jak polskie tradycje różnią się od najpopularniejszych produkcji. Niestety, nie każdym rodzajem ekranizacji możemy się pochwalić, ponieważ odstajemy daleko w tyle z animacjami i nie istnieją praktycznie żadne takie produkcje z naszego kraju. Trzeba też mieć pod uwagę, że nie wszystkie ekranizacje to filmy świąteczne dla dzieci i w takim przypadku, lepiej sięgnąć po zagraniczne produkcje, gdyż kino naszych rodaków może ich po prostu nudzić.

Prezent pod choinkę, czyli nasze propozycje na świąteczny maraton filmowy!

Filmy o świętach:

 • Kevin sam w domu
 • Grinch: świąt nie będzie
 • Ekspres polarny
 • Elf
 • Klaus

Filmy świąteczne Netflix:

 • Kronika świąteczna
 • Ratujmy Mikołaja!
 • Renifer Niko ratuje święta
 • Chłopiec znany gwiazdką

Polskie filmy świąteczne

 • Listy do M
 • Cicha Noc
 • Noc Świętego Mikołaja
 • Nieznana opowieść wigilijna
 • Dawid i Elfy (Nowy film, do zobaczenia na Netflix!

Jak widać, my sami nie jesteśmy w stanie zdecydować się na wybór tylko kilku wybranych filmów świątecznych, dlatego dajemy wam listę ekranizacji polecanych przez nas, a decyzja już należy do was!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.