Preparaty do kompostowania – co używać? Pytamy eksperta

Kompostowanie stało się modne, co bardzo cieszy. To świetny sposób na utylizowanie odpadów zielonych w swoim własnym zakresie, efektem czego jest nawóz do wykorzystania np. w ogrodnictwie. Kompostowanie jest dzisiaj cenione i szeroko praktykowane w Polsce, stąd zwiększająca się oferta na preparaty do kompostownika.

Środki, o których mowa to preparaty przyspieszające kompostowanie. Naturalny proces trwa niestety długo i choć jest ekologiczny i bardzo praktyczny, poszukiwane są na rynku odpowiednie bakterie do kompostu. O trzy warte polecenia produkty zapytaliśmy eksperta z serwisu aktywatory.pl – jednego z największych internetowych sklepów branżowych w Polsce.

Preparaty do kompostowania marki EkoKompost

Sprawdzony, solidny preparat do kompostownika, który jest z nami na rynku od bardzo dawna. Klienci wracają po niego głównie za sprawą doskonale dobranej mieszanki ekologicznych bakterii. To same naturalne szczepy, ich użytkowanie znacząco przyspiesza proces kompostowania. Warto sięgać po wydaje opakowania 250 g, spokojnie wystarczają one do domowego wykorzystania. Producent EkoKompost podkreśla, że preparaty do kompostowania nie zawierają sztucznych dodatków i są zróżnicowane mikrobiologicznie – to ważne, bo sam proces jest ekologiczny i warto, by na całym jego etapie wykorzystywane były również nieszkodliwe dla środowiska produkty.

Fot. Aktywator kompostu od Aktywatory.pl

Preparaty do kompostowania Trigger-4

To jeden z bestsellerów w swojej kategorii, cechuje się bardzo wysoką wydajnością. W aktywatory.pl ten preparat do kompostownika zyskał status jednego z najskuteczniejszych bioaktywatorów. Był wielokrotnie testowany pod kątem skuteczności rozkładania biomasy. Te preparaty przyspieszające kompostowanie oparte są na bardzo precyzyjnie dobranych szczepach, przez co efektywnie rozkładają najczęściej produkowane przez nas odpady nadające się do kompostowania, jak resztki roślinne i zwierzęce, drewno i papier. Bakterie do kompostowania Trigger-4 pozwaają na samodzielne wyprodukowanie eko nawozu w czasie od 1 do 3 miesięcy.

Kompostowanie powinno zainteresować wielu posiadaczy domów jednorodzinnych z ogrodem. To dobry sposób na niższe koszty za usuwanie odpadów, a także na produkcję wartościowego w ogrodnictwie nawozu. Wykorzystując dobre preparaty do kompostownika nie trzeba się także martwić o przykre odory. W zestawie Trigger-4 producent załącza 100 g wysokowydajnego produkt uraz 2 worki do kompostowania.

Preparaty do kompostowania Biozym Komposter

Wartym uwagi jest kolejny z chętnie kupowanych na aktywatory.pl środków – preparat do kompostu Biozym Komposter. Jest on produktem o przyspieszonym działaniu, nosi miano koncentratu enzymatyczno-bakteryjnego. Pomysłowa mieszanka szczepów bakterii oraz enzymów pozwala znacząco usprawnić proces rozkładu materii oraz polepszyć właściwości próchniczne. Środek do kompostownika Biozym Komposter występuje w opakowaniach po 500 g i jest bardzo popularny w Polsce zarówno u posiadaczy domów jednorodzinnych jak i tzw. ROD czyli ogródków działkowych rekreacyjnych.

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.