Podłogi żywiczne – czy warto je zastosować w swoim domu?

Cały czas staramy się szukać nowych rozwiązań do domu w taki sposób, aby były one jak najbardziej funkcjonalne, a przy tym stanowiły dekorację. Jeszcze niedawno posadzki z żywicy kojarzone były z przemysłem i tam przede wszystkim się je wykorzystywało. Niemniej jednak zalety tego surowca zostały zauważone i bardzo często można obecnie zobaczyć tego typu podłogi w rodzinnym budownictwie.

Krótko na temat podłogi z żywicy

Posadzki z żywicy stosowano przede wszystkim w przemyśle i w halach wystawowych. Było tak, gdyż podłoga z tego surowca odznacza się sporą wytrzymałością mechaniczną, trwałością oraz twardością. Jest ona także prosta do utrzymania w czystości, za sprawą gładkiej powierzchni.

Te cechy przydają się także w prywatnych domach, jednakże celem nadania podłodze charakteru używa się różnych folii, kolorowych lakierów czy kruszywa. Dzięki temu możliwe staje się stworzenie z nich bardzo dekoracyjnej podłogi, która będzie pasowała nawet do pokoju dziennego, czy też do innych ważnych pomieszczeń. Jakie są jednak najważniejsze z zalet takiej posadzki?

Podłoga z żywicy-zalety

Podłogi z żywicy takie, jak te oferowane na stronie https://www.jakposadzki.pl/ stanowią doskonały wybór dla każdego, kto poszukuje ponadczasowych rozwiązań oraz najwyższego połysku. Obecnie tego typu posadzki doceniane są przez osoby będące mieszkańcami domów jednorodzinnych z uwagi na:

  • łatwość utrzymania w czystości,
  • brak łączeń,
  • wspaniały połysk.

Cechy te sprawiają, iż podłoga wykonana z żywicy jest bardzo często wybieranych rozwiązaniem. Przede wszystkim połysk oraz brak łączeń sprawiają, iż każde pomieszczenie świetnie się prezentuje.

Możliwość zastosowania w przypadku alergików

Następną spośród zalet podłogi wykonanej z żywicy w domu jednorodzinnym jest możliwość jej zastosowania w przypadku alergików. Wykładziny czy dywany stanowią bardzo dobre miejsce do rozwijania się roztoczy, dlatego nie można ich stosować w pomieszczeniach, gdzie przebywają alergicy. Z kolei panele i posadzki drewniane posiadają łączenia, które nawet jeżeli nie będą zbyt duże, to mają wystarczający rozmiar, aby mogły się w nich zbierać zanieczyszczenia – bardzo dobre pożywienie dla roztoczy. Alergicy mogą jednakże zupełnie bezpiecznie zastosować posadzki z żywicy, stanowią one doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto jest alergikiem albo którego pociechy cierpią z powodu różnorodnych uczuleń. Posadzka z żywicy może być spokojnie myta z użyciem różnych środków i nawet częste zmywanie nie będzie w stanie wpłynąć negatywnie na jej wygląd.

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.