Ile obecnie zapłacimy za remont łazienki – aktualne ceny wykończeń

Cena wykończenia łazienki zależy od różnych czynników. Sprawdź, na jakie wydatki powinieneś się przygotować.

Remont łazienki – podstawy

Osoby zastanawiające się nad remontem łazienki oraz takie, które już mają go za sobą, wiedzą, jak stresujące jest to zadanie. Właściciele mieszkań i domów martwią się, czy wszystko zostanie wykonane terminowo, o jakość zakupionych produktów oraz właściwe umiejętności zatrudnionej ekipy remontowej. Nie jest prawdą, że rozpoczynając remont, należy liczyć się z ogromnymi kosztami, często rosnącymi w trakcie trwania pracy. Taka sytuacja może mieć miejsce, jeżeli dokonasz niewłaściwych pomiarów pomieszczenia, lub zakupisz zbyt mało materiałów. Dlatego, zanim przystąpisz do remontu łazienki, zrób dokładną listę i oszacuj, ile to wszystko może kosztować.

Prace wykończeniowe łazienki. Co wchodzi w skład? Na co należy się przygotować?

Jeżeli masz zamiar zabrać się za remont łazienki, bardzo dużo spraw musisz załatwić sam. Nie są to przyjemne decyzje jak kolor umywalki, faktura ścian, czy też najpiękniejsze płytki podłogowe. Ogół prac wykończeniowych niejedną osobę potrafi przytłoczyć. Do tego wszystkiego dochodzi także stres, związany z kosztami tych działań. Aby zmieścić się w budżecie, warto dokładnie zaplanować całość. Dobrym pomysłem będzie wcześniejsze poproszenie o opinię zaufanego fachowca.

Jeżeli kompletnie nie znasz się na pracach budowlanych i wykończeniowych, zleć to polecanej przez znajomych i rodzinie ekipie budowlanej. Przeczytaj poradnik o tym, na co zwrócić uwagę, wybierając ekipę remontową. Dzięki niemu dowiesz się, komu w tej branży możesz zaufać i po czym poznać prawdziwych fachowców.

Ile to będzie kosztować? Czyli oszacowanie kosztów remontu łazienki

Istnieje kilka etapów prac wykończeniowych, z którymi warto zapoznać się, przed wynajęciem ekipy remontowej. Jeżeli masz zamiar wymieniać jakiekolwiek instalacje, zabierz się za to na samym początku. Koszty materiałów użytych do remontu łazienki będą zależne od jakości dostępnych produktów, jak i wielkości samej toalety. Średnia cena płyty podłogowej to około 120 złotych. Gruntowanie ścian może kosztować około 5 złotych za metr kwadratowy.

Wylewka samopoziomująca to z kolei 30 zł za metr, skuwanie płytek ściennych to około 40 zł za metr. Ceny za montaże produktów takich jak umywalka czy prysznic mogą się różnić, w zależności czy mieszkasz na wsi, czy w mieście wojewódzkim. Jednak średni koszt za taki montaż to około 100 złotych, oraz 300 złotych.

5/5 - (1 vote)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.