Trzy powody, dla których warto inwestować w wizytówki z projektem

Prowadząc firmę pozostajesz w stałym kontakcie z klientem? Działasz w branży, w której większość klientów pochodzi z polecenia zadowolonych kontrahentów? Wizytówki z projektem to rozwiązanie w sam raz dla Ciebie. Zapoznaj się z poniższym artykułem i dowiedz się, dlaczego warto zainwestować w spersonalizowane materiały promocyjne.

1. Wizytówki z projektem wyróżnią Cię na tle konkurencji

Papierowe wizytówki to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych form rozpropagowania swojej firmy pomiędzy potencjalnymi klientami. Warto mieć jednak na uwadze, że wiele osób określających samych siebie jako wzrokowców, dokonuje podświadomej oceny jeszcze przed zapoznaniem się z merytoryczną częścią oferty.

Staranne i eleganckie wizytówki z projektem pomogą przykuć uwagę odbiorcy, na dłużej zapadając w jego pamięci. Aspekt ten może stać się języczkiem u wagi, który przesądzi o owocnej próbie pozyskania klienta.

2. Współczesne wizytówki z projektem występują w wielu odmianach

Czasy, w których niemal wszystkie wizytówki kojarzyły się z prostą typografią i jednolitym kolorystycznie tłem, minęły bezpowrotnie. Choć przedstawiciele najpoważniejszych branż w dalszym ciągu preferują stonowany minimalizm, na rynku znajduje się obecnie cały szereg rozwiązań pomagających uzyskać wyjątkowy, niepowtarzalny efekt wizualny.

Wśród najpopularniejszych na rynku uszlachetnień warto wyróżnić m.in. folie w wersji błyszczącej i matowej, specjalne tłoczenia oraz folie UV, tworzące wyjątkowe refleksy świetlne. Ostatnim elementem możliwym do personalizacji jest sam rodzaj papieru – w zależności od obranej linii stylistycznej, zamawiający wizytówki z projektem przedsiębiorcy mogą postawić na papier satynowy lub kredowy w wariancie matowym oraz błyszczącym.

3. Postaw na spójną stylizację

Decydując się na nowe wizytówki z projektem warto pamiętać, że przyjęty wzór powinien korespondować wizualnie z pozostałymi materiałami promocyjnymi czy stroną internetową. Należy zadbać o dobór poprawnej palety kolorów i stosowanej czcionki, dzięki czemu stworzone wizytówki będą spójne ze stosowaną linią graficzną.

Dlaczego warto zaufać profesjonalistom?

Wiele osób, które planują samodzielnie stworzyć wizytówki z projektem, zapomina o aspektach technicznych. Opracowane wzory nie wykorzystują palety CMYK (stanowiącej wierne odzwierciedlenie kolorów drukarki) i nie uwzględniają rozmaitych przestrzeni bezpiecznych oraz spadów. Wydrukowana wizytówka różni się wówczas od opracowanego schematu.

Aby tego uniknąć, warto skorzystać ze wsparcia doświadczonych ekspertów. Jedną z marek, która zapewnia wysokiej jakości, jest firma Stempleks. Przedsiębiorstwo to świadczy kompleksowe usługi w zakresie tworzenia materiałów promocyjnych i biurowych, z których na przestrzeni lat skorzystało tysiące firm z całej Polski.

Źródło: stempleks.pl

 

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.