Fototapety do pokoju dziecięcego – prosty sposób na niebanalną aranżację

Każdy chce, aby aranżacja pokoju dziecka podobała się samemu dziecku, ale jednocześnie była funkcjonalna i praktyczna, a przede wszystkim trwała. Dla dzieci fototapety to przede wszystkim ciekawe i kolorowe grafiki, dla ciebie — sposób na szybkie i funkcjonalne zagospodarowanie ściany, które w każdym momencie można zmienić. 

Wyzwania w urządzaniu pokoju dziecięcego

Pokój dziecięcy to najczęściej sypialnia, pokój zabaw i miejsce do nauki. Kwestia specyfiki pomieszczenia wymusza więc na urządzającym rozwiązania, które stwarzają przestrzeń wielowymiarową i atrakcyjną wizualnie. Fototapety dziecięce pod tym względem to idealne rozwiązanie. Z ich pomocą możesz stworzyć ciekawy kącik do spalania, zabawy albo niebanalną dekorację przed biurkiem, która uprzyjemni naukę. Do wyboru masz fototapety dla dzieci z bajkowymi wzorami, motywem zwierząt, roślin, kosmosu, magicznych przestrzeni. Możliwości jest naprawdę wiele, a dobrze dobrana fototapeta jest w stanie pomóc ci stworzyć w pokoju dziecka wyjątkowy klimat.

Fototapety dla dzieci

Fototapetę dla dziecka trzeba jednak wybierać uważnie. Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę trwałość tapety. Musisz liczyć się z tym, że podczas zabawy czy nauki pojawi się zarysowanie, coś się wyleje, gdzieś się biurko otrze o tapetę. Zwróć uwagę na wybór nieco grubszego modelu fototapety, najlepiej tego na fizelinowym / winylowym podkładzie, który dodatkowo świecie zabezpiecza ścianę i pozwala ukryć drobne nierówności. Dobrym rozwiązaniem może się okazać także zmywalna fototapeta, o której czystość zadbasz łatwo i bez większego wysiłku.

Pokój dziecka a trwałość fototapety

Kraina lodu, smerfy albo jeszcze innego rodzaju bohaterowie to przyjaciele dziecka, których chętnie zobaczy na swojej tapecie. Musisz się jednak liczyć z tym, że ta przyjaźń w pewnym momencie się skończy. Także i w tym kontekście fototapeta okazuje się genialnym rozwiązaniem, ponieważ pozwala zadbać o wnętrze w oryginalny sposób, ale i łatwo tę konkretną aranżację zmienić. Prosty jest jej montaż, jak i demontaż, podczas którego nie musisz martwić się o uszkodzenie ściany. Dzieci mogą cieszyć się więc pokojem, który w odpowiednim momencie szybko przechodzi metamorfozę. To bardzo praktyczne rozwiązanie, szczególnie w przypadku dziecięcej sypialni, która należy do pomieszczeń, które wyjątkowo często mogą potrzebować rearanżacji. Nie musisz się więc martwić, że większe uszkodzenie tapety będzie się wiązało z poważnym remontem. Po prostu zdejmujesz jedną grafikę i montujesz szybko kolejną.

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.