Czy podwieszany sufit to już przeżytek?

Konstrukcja podwieszanego sufitu była niewątpliwym hitem kilkanaście lat temu. Stanowiła bowiem element dekoracyjny, który zachwycał i umożliwiał stworzenie różnych aranżacji. Charakterystyczne było to, że wyróżniającą się w ten sposób część sufitu malowano inną farbą. W ten sposób tworzono spójną kompozycję, ponieważ kolor ten był spójny z motywem przewodnim utrzymanym w pomieszczeniu. Czy jednak podwieszane sufity są jeszcze modne? Sprawdzamy.

Sufit podwieszany w 2022 roku

Aby odpowiedzieć na pytanie, czy warto zastosować w swoim domu sufit podwieszany, należy wziąć pod uwagę stylistykę, w której chcesz utrzymać wnętrza. Nie zaleca się bowiem wykorzystywać go w każdym pomieszczeniu, montaż sufitu podwieszanego powinien być uzasadniony. Wówczas na pewno nie będzie postrzegany jako kicz, lecz goście uznają tę konstrukcję za inspirację. Kiedy zatem sufit podwieszany będzie dobrą decyzją? Jeśli kupujesz mieszkanie z rynku wtórnego i konieczne są poprawki sufitu. Zamiast gipsować i wyrównywać, możesz z powodzeniem wybrać podwieszaną konstrukcję. Świetnie komponuje się ona również w nowoczesnej stylistyce glamour, można bowiem dzięki niej w dyskretny sposób zamontować profesjonalne taśmy LED. Oświetlenie ledowe to rozwiązanie coraz częściej wybierane zarówno do pomieszczeń komercyjnych, jak i mieszkań prywatnych. Jest energooszczędne oraz przede wszystkim bardziej estetyczne niż punktowe lampki i żyrandole. Sufit podwieszany oświetlony taśmami z oferty Studio LED warto zastosować również w aranżacjach utrzymanych w duchu minimalistycznym lub uwielbianym ostatnio stylu japandi. Kluczowa jest tu jedynie wybrana barwa diod. W białych wnętrzach warto postawić na zimny odcień bieli, natomiast we wnętrzach urządzonych w stylu boho na ciepły.

Sufit podwieszany musi być spójny z aranżacją

Nagminnym błędem, który popełniano kilkanaście lat temu, wykorzystując sufit podwieszany, była niespójność aranżacji. Nowoczesność, jaką niesie ze sobą podwieszana konstrukcja, łączono z dywanami, tradycyjnymi firankami i kolorowymi ścianami w bezpiecznych, pastelowych barwach. Tymczasem tak ważny element wyposażenie nie może być odosobniony w swojej nowoczesności. Jeśli zatem posiadasz schody, warto, aby taśma led została wykorzystana również do oświetlenia poszczególnych stopni. Jeśli natomiast marzy Ci się sufit podwieszany w kuchni, oświetlenie ledowe powinno znaleźć się nie tylko na nim, ale i jako doświetlenie blatu kuchennego. Dzięki temu nie tylko stworzysz spójną aranżację, ale i w estetyczny i dokładny sposób oświetlisz stanowisko robocze, dzięki czemu nawet nocne gotowanie będzie bezpieczne i wygodne.

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.