Brodziki z konglomeratu – nowy trend, który przez długi czas pozostanie w modzie

Konglomerat, zwany także sztucznym lub lanym marmurem, to materiał składający się z żywic poliestrowych i drobinek marmuru. Stosuje się go w produkcji wielu elementów wyposażenia łazienek, w tym brodzików.

Najpopularniejsze rodzaje brodzików z konglomeratu

Nowoczesne brodzik z konglomeratu mogą mieć różny kształt, co czyni je rozwiązaniem niemal uniwersalnym:

  • Prostokątne. Są to najbardziej popularne rodzaje brodzików, które doskonale sprawdzają się w większości łazienek.
  • Okrągłe. Ze względu na kompaktowy kształt są idealną opcją do małych łazienek.
  • Narożne. Jeszcze jedna opcja pozwalająca na oszczędzanie miejsca w łazience.
  • Walk-in. Nie mają progów i barier, idealna opcja dla osób starszych lub niepełnosprawnych.
  • Z płaskim dnem. Te brodziki są idealne dla osób, które cenią sobie wygodę oraz estetyczny wygląd. Płaskie dno sprawia, że brodzik jest łatwiejszy do utrzymania w nim czystości.
  • Niestandardowe. Są to opcje designerskie lub wykonane zgodnie z indywidualnymi wskazówkami klienta.

Dlaczego brodziki z konglomeratu są tak popularne?

Brodziki z konglomeratu są eleganckie i designerskie, dlatego cieszą się dużą popularnością wśród wielbicieli nowoczesnych i funkcjonalnych wnętrz. Ponadto konglomerat cechuje wysoka wytrzymałość, antypoślizgowe właściwości oraz odporność na promieniowanie UV, a jego gładka powierzchnia przeszkadza  w rozwoju grzybów i pleśni. Możliwe jest również wykonanie brodzika konglomeratowego w różnych kolorach i fakturach, co pozwala dopasować go do różnych stylów łazienek. Wadą takiego rozwiązania jest jednak wysoka cena oraz duża waga konglomeratu, która utrudnia transport i uniemożliwia samodzielne zainstalowanie w łazience.

Który brodzik z konglomeratu warto wybrać?

Wybierając brodzik przede wszystkim należy zdecydować, jaką głębokość będzie miał. Na polskim rynku są dostępne rozwiązania o głębokości od 4 do 30 cm. Coraz większą popularnością cieszą się płaskie brodziki z konglomeratu, które zastępują głębokie modele zarówno w mieszkaniach i domach, jak i hotelach lub apartamentach na wynajem. Powodów jest kilka – są wygodniejsze w użytkowaniu i utrzymaniu, wyglądają bardziej estetycznie i doskonale pasują do nowoczesnych wnętrz. Jeśli chodzi o rozmiar brodzika, to dla łazienki o średniej wielkości optymalnym rozwiązaniem będzie produkt o wymiarach 90×90.

Wybierając odpowiedni brodzik konglomeratowy warto zapytać o radę fachowców i ekipę montażową – umożliwi to znalezienie produktu, który będzie maksymalnie spełniał Twoje oczekiwania.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.