Dobierz kolczyki do kolorów jesieni!

Jesienne miesiące to nie tylko zmiana pogody za oknem, ale także zmiana pogody ducha. Każdy z nas bez wątpienia robi się bardziej nostalgiczny i sentymentalny. Czasami także zaczynamy tęsknić za ciepłymi promieniami słońca oraz lekkością, jaką przynosiło nam lato. Główne elementy naszej garderoby zmieniają się w nieco bardziej stonowane oraz ciemniejsze kolory, a wraz z nowymi elementami znajdującymi się na naszych wieszakach, poszukujemy do nich odpowiednich dodatków.

Jesienna paleta kolorów, czyli jakie odcienie królują za za oknem, a jakie w szafie?

Jesień jest niewątpliwie zakończeniem królującej latem świeżej zieleni liści, łodyg oraz traw. Również jasny błękit nieba zmienia się w szeroką paletę granatów, szarości oraz subtelnych odcieni beżu, malujących się na brzegach jesiennych chmur. Dookoła zaczynają otaczać nas wówczas słynne barwy jesieni – brązy, czerwienie oraz żółcie.

Rdzawa czerwień, ciemna zieleń, siena palona, mbra, ochra.. Od podstawowych kolorów, aż po ich najbardziej zdumiewające odcienie. Każdy z nich króluje jednak niewątpliwie w modzie jubilerskiej. W szafach zaczyna się roić od kolorów, które odzwierciedlają tę paletę wraz z całym bogactwem oliwek, brązów oraz karminów, a także modnego odcienia złocistego miodu. Wraz z naszą szafą przemianę przechodzą także dodatki, w szczególności kolczyki damskie.

Jaką biżuterię dobrać do jesiennych stylizacji?

Wybierając odpowiednią biżuterię do jesiennych stylizacji pamiętajmy przede wszystkim o zwróceniu uwagi na otaczające nas kolory. W zależności od fazy jesieni, przybiera ona bowiem różne barwy.

Pomarańczowa jesień – klasyczny styl jesienny

Jest to najczęściej spotykany rodzaj jesieni w Polsce. Pomarańcz znajduje się bowiem wszędzie – od liści na drzewach, aż po kolory płomieni w naszym zaciszu domowym. Aby wpisać się w tę kolorystykę, wybierzmy kolczyki srebrne z kamieniami szlachetnymi w kolorze pomarańczowym. Pomarańczowe kamienie doskonale będą grały także osadzone w złotej biżuterii. Taka kolorystyka doskonale sprawdzi się z kombinacjami biżuterii z krwistymi granatami, a pasować będzie do każdego stylu jesiennego.

Fioletowa jesień, czyli coś nieco bardziej rzadkiego

Innymi kolorami, które równie często kojarzą się z jesienią są odcienie fioletu. W tym kolorze z pewnością znajdziemy nieco więcej przepychu, obfitości oraz wystawności niż w kolorze pomarańczowym. Srebrna biżuteria z fioletowymi ametystami doskonale będzie współgrać z brązowymi oraz szarymi odcieniami naszej garderoby.

Ziemista zieleń

Ziemista zieleń to kolejny kolor kojarzący się z jesiennymi stylizacjami. Kolor ten symbolizuje w naturze coś wiecznego, coś co minęło, ale za chwile wróci. Doskonałym wyborem ziemistej zieleni w srebrnej biżuterii będą kamienie takie jak csarite, turmalin czy perytody. W połączeniu z sukienką lub marynarką w odcieniu ziemistej zieleni to klasyka gatunku w okresie jesieni!

Pamiętajmy także, aby biżuterię dobierać odpowiednio do naszego nastroju. Wówczas poprzez dodatki możemy także wyrazić siebie.

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.