Co puszczać dzieciom w TV, żeby zyskać czas, a nie zaszkodzić

Bycie rodzicem nie zawsze jest łatwe. Nasze pociechy wymagają ciągłej opieki, jednak my również potrzebujemy chwili dla siebie – by odpocząć czy też wypełnić pewne obowiązki. Bajki są jednak odpowiednim wyjściem, jeśli chcemy na chwilę zająć uwagę naszego malucha. Obecnie jest wiele bajek, które możemy wybrać – nie wszystkie z nich są jednak najlepszym wyborem dla dzieci. Tutaj pojawia się pytanie: co puszczać w TV, żeby zyskać czas, a nie zaszkodzić naszym dzieciom?

Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Foster

Niektóre dzieci mają zmyślonych przyjaciół – kiedy jednak dorastają, powoli o nich zapominają. Co dzieje się z tymi wszystkimi stworami, które kiedyś były cenione i kochane, a potem odeszły w zapomnienie? Odpowiedź na to pytanie jest prosta! Trafiają do domu dla zmyślonych przyjaciół pani Foster! Niebieski stworek Bloo nie został jednak opuszczony – Maks, który go stworzył, był zmuszony do pożegnania się z nim. Chłopak musi jednak codziennie odwiedzać swego przyjaciela, aby ten nie został zaadoptowany. To serial animowany idealny dla najmłodszych widzów – mogą oni zaobserwować perypetie dwóch niezwykle bliskich przyjaciół, jak również uczyć się, jak istotna jest przyjaźń oraz wytrwałość. Bajki Cartoon Network są idealną opcją dla dzieci – uczą ich wielu szlachetnych wartości.

Miraculum: Biedronka i Czarny Kot

Dzieci uwielbiają superbohaterów! Seriale z nimi często posiadają jednak wiele mrocznych, wręcz brutalnych scen, których nie chcielibyśmy pokazywać naszym pociechom. Opowieść o przygodach Marinette i Adriena jest jednak inna – to idealna opcja dla większości grup wiekowych. Nie ma w niej przemocy czy nieodpowiednich słów, dlatego też spokojnie możemy puścić tę bajkę naszemu dziecku. Fabuła jest prosta, więc sprawdzi się w przypadku najmłodszych widzów, ale posiada także wystarczająco dużo głębi, aby wzbudzić zainteresowanie odrobinę starszych pociech.

Awatar: Legenda Aanga

Bajki dla dzieci powinny uczyć nasze pociechy odpowiednich wartości. Odpowiednim serialem będzie Awatar: Legenda Aanga, który ukazuje historię o bezwarunkowej, prawdziwej przyjaźni i wytrwałości w dążeniu do celu. To opowieść o chłopcu, który jest ostatnim z magów powietrza – dawno zaginionym Awatarem. Zostaje on uratowany przez Sokkę i Katarę, którzy postanawiają pomóc mu w pełnej niebezpieczeństw i przeszkód wędrówce. Aang musi pracować nad swymi umiejętnościami władania wszystkimi czterema żywiołami, aby uchronić świat przed Narodem Ognia. Jeśli zastanawiacie się, co puścić swemu dziecku, aby zyskać trochę czasu, ale nie zaszkodzić, to ta bajka będzie idealnym wyborem.

Artur

Chyba większość z nas zna przygody mrównika Artura – wiele osób dorastało, oglądając jego perypetie. Warto również pokazać go naszym pociechom! Każdy odcinek jest ciekawy i posiada pewien morał. Seriale dla dzieci powinny ukazywać też prawdziwe sytuacje, z którymi nasze dzieci mogą się mierzyć w prawdziwym życiu – może być to spotkanie kolegi z alergią na orzechy czy choroba bliskiej osoby. Rozwija to emocjonalną inteligencję i pokazuje, jak ważne jest bycie miłym i empatycznym.

Psi Patrol

Jeśli chcemy zdobyć odrobinę czasu, jednocześnie nie szkodząc naszym pociechom, warto puścić im Psi Patrol. Każda historia rozpoczyna się od pokazania dziecka lub zwierzęcia znajdującego się w tarapatach. Możesz być jednak pewien, że wszystkie odcinki posiadają szczęśliwe zakończenie! Wszystko to dzięki odwadze i trosce głównych bohaterów – grupie szczeniąt. Pokazują one najmłodszym widzom, jak rozwiązywać przeróżne problemy, a także wskazują na istotę współpracy we wspólnym celu. Serial dla dzieci uczy, jak osoby o różnych typach charakterów i odmiennych umiejętnościach mogą łączyć siły, aby szerzyć dobro.

Jej Wysokość Zosia

Ta opowieść o uroczej, młodej księżniczce o imieniu Zosia zdobyła serca milionów małych widzów. Główna bohaterka serialu próbuje przystosować się do swego nowego życia jako arystokratka i napotyka przy tym przeróżne przygody. Twoje dziecko z pewnością pokocha tę odważną dziewczynkę, a ty, jako rodzic, docenisz to, że postacie serii ilustrują pozytywne cechy, takie jak uczciwość, przyjaźń czy lojalność. Doświadczenia Zosi inspirują dzieci do tego, by pielęgnować własne wyjątkowe cechy, jak również mogą zapoczątkować ich zainteresowanie innymi księżniczkami Disneya!

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.