Budowa sklepów internetowych czy stron dla biur internetowych to zadania dla specjalisty

To, czy wchodzić, czy nie wchodzić do wirtualnego świata jest pytaniem, na które jest tylko jedna odpowiedź: „tak”. Od przenoszenia realnego świata do sieci nie ma już odwrotu. Pytanie jednak, jak to zrobić by nie wtopić się w tłum.

Przewodnikiem w wirtualnym świecie z pewnością może okazać się dobra agencja interaktywna, czyli zespół ludzi, którzy znają nie tylko techniczne mechanizmy działania w sieci, ale także znają taktyki rozpychania się w nim. Sprawią, że budowa sklepu internetowego nie skończy się na postawieniu fundamentów, a strona dla biura nieruchomości nie będzie tylko szyldem widniejącym gdzieś w wirtualnym podwórzu. Uczynią co w ich mocy, by Twój biznes odniósł sukces.

Budowa sklepów internetowych to nie przelewki

Budowa sklepów internetowych – jak do tego podejść? Specjaliści opierają ją głównie na oprogramowaniu PrestaShop i Woocommerce. Zawiera ono wiele modułów, dzięki którym można z jednej strony usprawnić biznes, ale jednocześnie zachować zindywidualizowaną formę i layout strony. Do wyboru mamy m.in. moduły odpowiadające w pierwszej kolejności za zaplecze czyli wystawianie faktur, zarządzanie magazynem, program magazynowo księgowy, integracje z programami firm kurierskich. Z drugiej możliwe jest zautomatyzowanie naliczania rabatów dla poszczególnych klientów (możliwość utworzenia odpowiednich rabatów dla konkretnych grup klientów). Możliwe jest także zintegrowanie sklepu z takim platformami sprzedażowymi jak Allegro, Ceneo czy Skąpiec. Sprzedający może także analizować porzucone koszyki, a poprzez wysyłanie newsletterów zachęcać klientów do ponownych odwiedzin sklepu. Do tego gwarantowane jest także wsparcie SEO bez którego ani rusz w wirtualnym świecie.

budowa sklepów internetowych

Strona dla biura nieruchomości otwiera drzwi do wielu domów

Innym ciekawym przykładem działania witryn w internecie jest strona dla biura nieruchomości. Wygląda jak typowa strony internetowe, ale dobrze zrobiona usprawnia działanie firmy. Przede wszystkim daje możliwość integracji strony z popularnymi programami do eksportu ogłoszeń jak Asari, Galactica, Locum. Możliwe jest wbudowanie kalkulatora opłat i kredytów, a także odpowiednie katalogowanie ogłoszeń. Można także wzbogacić stronę komunikatorami by umożliwić klientom bezpośredni kontakt z biurem.

Warto jednak mieć na uwadze to, że tworzenie stron internetowych nie jest prostym zadaniem. Co prawda, strony wizytówkowe nie wymagają szczególnej wiedzy i z powodzeniem możemy je wykonać sami, ale już prężnie działające witryny internetowe w rodzaju sklepu internetowego, czy rozbudowanych stron do prezentacji nieruchomości, wymagają dużej wiedzy i umiejętności. Nie warto na tej inwestycji oszczędzać, bo dobrze zrobione zadanie przełoży się z całą pewnością na finansowy sukces.

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.