Pudełka kartonowe i ich zalety

Pudełka kartonowe mogą służyć nie tylko do transportowania różnego rodzaju towarów. Rewelacyjnie sprawdzają się również do zabezpieczenia czy przechowywania rozmaitych produktów. Możesz je kupić w bardzo niskiej cenie, a przede wszystkim są one niezwykle wytrzymałe. Mają także szerokie możliwości dostosowania rozmiaru i kształtu do indywidualnych potrzeb. Poznaj wszystkie zalety pudełek kartonowych i sprawdź, gdzie je kupić!

Z czego tworzone są opakowania kartonowe?

Opakowania kartonowe wytwarzane są z tektury. Ten materiał wyróżnia się tym, że jest najgrubszym materiałem papierniczym, tworzonym z m.in. grubych włókien ścieru drzewnego i makulaturę. Tektura złożona jest z minimum dwóch sklejonych ze sobą kartonów, ale co istotne: do produkcji opakowań wykorzystuje się często tekturę pięcio- lub siedmiowarstwową. Ma ona formę litą lub falistą. Z kolei jeśli chodzi o kolor opakowań tekturowych, to zwykle są białe, brązowe, ale mogą być również powlekane w procesie produkcji. W poszukiwaniu ekologicznego sposobu na transport czy przechowywanie towarów, zdecydowanie warto zainteresować się opakowaniami z kartonu.

Jakie zalety mają pudełka kartonowe?

Z czego wynika popularność opakowań kartonowych? Większość klientów wybiera je głównie dlatego, że jest to tani materiał. Kartony są niezwykle praktycznym i wytrzymałym materiałem. Wyglądają również bardzo dobrze, atrakcyjnie, a to kolejny powód, dla którego są tak często wybierane. Opakowania kartonowe są również lekkie, co przekłada się na to, że nie sprawiają większych problemów w transporcie. Wyróżnia je też to, że są bezzapachowe, zatem nie musisz obawiać się o znajdującą się w środku zawartość (a to jest szczególnie ważne, gdy wysyłasz np. żywność).

W ofercie sklepu Kartoniki.pl znajdziesz pudełka kartonowe w wielu rozmiarach i różnorodnych kształtach, zatem jesteśmy pewni, że znajdziesz takie pudełko, jakiego potrzebujesz. Dodatkowo pamiętaj, że nie są one tylko do jednorazowego użytku – możesz z nich korzystać wielokrotnie! Jeśli chcesz, możesz zamówić je z różnego rodzaju nadrukami – takie kartony to znakomita reklama firmy!

Jakie istnieją rodzaje opakowań z tektury?

Obecnie na rynku znajdziesz kilka najbardziej podstawowych rodzajów opakowań z tektury. Najchętniej wybierane są oczywiście tanie kartony klapowe mające zintegrowane klapy do zamykania otworów. Jedną z ich zalet jest to, że możesz je złożyć, a wówczas będą zajmowały bardzo mało miejsca i możesz je wygodnie przechowywać. Są także pudełka fasonowe – w ich przypadku nie spotkasz się z elementami zamykającymi, czy klejem. Produkuje się je z jednego kawałka tektury i świetnie się sprawdzają m.in. do przechowywania żywności. Możesz zdecydować się również na kartony dwuczęściowe, m.in. pudełka z pokrywką (idealne do pakowania obuwia) czy pudła wysuwane.

Pudełka kartonowe doskonałe do transportu i nie tylko

Przekonałeś się już o licznych zaletach pudełek kartonowych. Właśnie z ich powodu ten rodzaj opakowań cieszy się ogromną popularnością w branżach gospodarki i przemysłu. Każdego dnia są wykorzystywane do pakowania, transportu i magazynowania różnych towarów. Sięga się po nie m.in. w przemyśle spożywczym. Dlaczego? Jak już wspomnieliśmy, nie mają one wpływu na walory smakowe czy odżywcze trzymanej w nich żywności. Jednak w kartonach przechowuje się nie tylko jedzenie. Świetnie sprawdzają się one również do pakowania elektroniki czy domowych sprzętów. Co więcej, karton wydaje się wręcz niezastąpiony w sprzedaży wysyłkowej.

Choć po kartony sięga się głównie w branży handlowej czy produkcyjnej, to musisz wiedzieć, że są one wykorzystywane również np. podczas przeprowadzki czy magazynowania różnych rzeczy. Jeśli masz w domu dużo dokumentów, to zakup takich opakowań do archiwizacji dokumentów może okazać się doskonałym pomysłem. Z kolei jeśli chcesz nieco zmienić wnętrze swojego mieszkania, ozdobić je, kup tekturowe kartony ozdobne, które rewelacyjnie się sprawdzają do przechowywania w nich zabawek, pamiątek czy niewielkich przedmiotów rzadko używanych.

Gdzie znajdziesz bogaty wybór opakowań kartonowych?

W internecie znajdziesz wiele firm, które zajmują się sprzedażą różnych opakowań, w tym pudełek kartonowych. Jedną z nich jest Kartoniki – to doświadczony producent, który stara się dostosowywać ofertę produktów do potrzeb i oczekiwań klientów. Jest to jednoznaczne, z tym że proponuje opakowania kartonowe w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach. Żadnego problemu nie stanowi dla niej produkcja kartonów na wymiar. Zamówienie na potrzebne kartony szybko i wygodnie możesz złożyć w sklepie online. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą tej firmy!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.