Popularność pracy w branży kryptowalutowej

Od inżynierów po dziennikarzy, boom na bitcoin stworzył miejsca pracy, które potrzebują ludzi o różnych zestawach umiejętności. Jakie umiejętności techniczne powinien posiadać pracownik kryptowalutowy?

Zarówno inwestorzy, jak i traderzy są podekscytowani kryptowalutami, a szał zatrudniania w branży kryptowalutowej sięga zenitu. Na LinkedIn, płatne ogłoszenia o pracę zawierające słowa kluczowe takie jak “kryptowaluty” i “blockchain” wzrosły o ponad 600 procent w porównaniu do poprzedniego roku.

Nawet w sytuacji, gdy organy regulacyjne zacieśniają nadzór nad kryptowalutami i powiązanymi z nimi biznesami, zatrudnianie w branży osiąga poziom gorączki. Na wielu stronach internetowych poświęconych pracy, takich jak Indeed.com, wyszukiwania dotyczące kryptowalut są ponad dwukrotnie wyższe niż rok temu. Jedna z popularnych stron z ofertami pracy, CryptocurrencyJobs.co, odnotowała prawie 1500-procentowy wzrost liczby płatnych ofert od zeszłego roku.

Od inżynierów po dziennikarzy, boom na bitcoin stworzył miejsca pracy, które potrzebują ludzi o różnych zestawach umiejętności. Teraz nadszedł czas, aby zainwestować własny talent na rynku pracy związanym z kryptowalutami.

Kryptowaluta

Kryptowaluta to “cyfrowa lub wirtualna waluta, która wykorzystuje kryptografię [tajny kod] dla bezpieczeństwa”. Ale w przeciwieństwie do tradycyjnej waluty, nie jest ona wspierana przez rząd lub bank.

Zamiast tego, jest śledzona i wymieniana na zdecentralizowanej publicznej cyfrowej księdze, znanej jako blockchain. Oryginalną i najczęściej używaną kryptowalutą jest bitcoin. Chcesz wiedzieć jak wydobyć bitcoiny? Sprawdź monitorfx.pl .

Praca

Jak można sobie wyobrazić, umiejętności techniczne są kluczowe dla znalezienia pracy w świecie kryptowalut, ponieważ wiele ofert pracy wymaga dużego doświadczenia.Liczą się umiejętności takie jak Java, uczenie maszynowe, Python, sztuczna inteligencja (AI), C/C++, Node.js i Amazon web services.

Istnieją jednak możliwości pracy także dla osób nietechnicznych. Pracodawcy cenią również kandydatów z umiejętnościami miękkimi, takimi jak komunikacja, kreatywność i rozwiązywanie problemów, a także tych, którzy są przedsiębiorczy, zmotywowani do działania i potrafią grać w zespole.

Dlaczego obserwujemy tak duże zainteresowanie kryptowalutami?

Szał zatrudniania ma miejsce w momencie, gdy Chiny ponownie zakazują kryptowalut, a amerykańskie organy regulacyjne podejmują działania przeciwko powiązanym firmom dużym i małym. Commodity Futures Trading Commission poinformowała o nałożeniu grzywny na giełdę Kraken w wysokości 1,25 miliona dolarów. Zarzuty dotyczyły pozwolenia Amerykanom na nielegalny handel produktami z marżą.

“Wszyscy zatrudniają teraz na różne stanowiska” – powiedział Daniel Adler, założyciel CryptocurrencyJobs.co. “Na początku roku niektóre zespoły chciały podwoić swój rozmiar. Niektóre już to zrobiły i chcą się dalej rozwijać. Zatrudnianie jest bardzo konkurencyjne i najsilniejsze, jakie widziałem od czasu uruchomienia Cryptocurrency Jobs w 2017 roku.”.

Top firmy zatrudniające w ostatnich miesiącach obejmowały Kraken i Coinbase, a także bardziej tradycyjne firmy, takie jak Accenture, KPMG, PayPal Holdings Inc. i JPMorgan Chase & Co, według LinkedIn. Projekty związane z finansami zdecentralizowanymi, czyli takie, które pozwalają użytkownikom handlować i pożyczać monety bez korzystania ze scentralizowanych pośredników, napędzały rekrutację na CryptocurrencyJobs.co, powiedział Adler. “Najwięcej możliwości możesz znaleźć w ekosystemie Ethereum, gdzie wiele projektów DeFi żyje”, dodał.

“Pojawiły się również inne ekosystemy, które przyczyniają się do wzrostu popytu, takie jak Solana. Znajdziesz także więcej firm nie-kryptowalutowych, które szukają talentów kryptowalutowych. Jest to w przeciwieństwie do poprzednich lat, kiedy popyt na talenty kryptowalutowe był (prawie tylko) ograniczony do startupów kryptowalutowych.”

Wielu pracodawców oferuje nie tylko wysokie pensje i premie, ale także alokacje tokenów, powiedział Adler. A ludzie, którzy dostają pracę, pochodzą ze wszystkich środowisk.

“Wśród pracowników znajdziesz byłych nauczycieli szkół średnich, specjalistów od usług finansowych z Wall Street, dropoutów z college’u, prawników, pracowników naukowych, ludzi prosto z college’u, z całego tech i przemysłu” – powiedział Adler. “Inną wspaniałą rzeczą w kryptowalutach jest to, że nie ma znaczenia, czy jesteś w Dolinie Krzemowej, Indiach czy Nigerii, ani jakie jest twoje pochodzenie i referencje”.

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.