Co to influencer Marketing?

Influencer marketing to forma marketingu, w jakiej podstawową funkcję grają tak nazywani Influencerzy. Są to osoby prowadzące blogi oraz vlogi (video blogi) o rozmaitej treści, natomiast umieszczane na nich zawartości są uznawane za niezwykle rzetelne oraz wiarygodne w Internecie. Powstawanie mediów społecznościowych spowodowało, iż zmieniła się forma relacji. Pochodzi to z faktu, iż Internet „zmniejsza” odległość pomiędzy jego użytkownikami oraz pozwoli na łączenie się osób z całego globu. Tenże bezpośredni charakter komunikacji wywołuje, iż reklamy nie dochodzą już skutecznie do mas. Pragnąc wypromować artykuł bądź usługę, spółka musi zwracać się wprost do klienta.

Influencer marketing – podstawy

Influencer marketing buduje na rozpoznawalności oraz pozycji osób zatrudnionych poprzez określoną spółkę w reklamę jej artykułów oraz usług. Funkcjonowania w ramach owej sfery marketingu przypominają trochę marketing rekomendacji, ale skupiają się tylko na opinii wpływowych internautów. Część posiadaczy sklepów online inwestuje w akcje z influencerami po to, aby wpisać się w bieżące style lub prześcignąć konkurencję.

Zobacz również:  Korzyści dobrze przeprowadzonej kampanii SEO

Dualizm, więc rozbieżność pomiędzy mikro-mega influencerami

Jak w każdej branży marketingu też w IM są główne współczynniki ustalające dobór określonego wyjścia bądź osoby do współpracy. Decydując się na zastosowanie IM we własnych działaniach, głównym wyzwaniem stojącym przed firmą jest to, z jakim rzecznikiem firma rozpocznie współpracę. W tymże zakresie od lat nic się nie zmieniła. Dla firm liczą się konkretne informacje. W świecie online każdy ma szansę natychmiastowego sprawdzenia konkretnego rzecznika. Tu głównym elementem determinującym wartości konkretnego rzecznika jest jego zasięg, natomiast to z kolei przenosi się na liczbę oglądających, jaka jest publiczna oraz prosta do sprawdzenia. Chociaż Influencer Marketing teraz przeważnie wykorzystuje się w przemyśle B2C i zakresie artykułów lifestylowych (moda, uroda, kulinaria, rozrywka), to tak rzeczywiście jest to urządzenie, z jakiego skorzystać może każdy artykuł oraz usługa, jaka ma własnych klientów. Oraz jaka będzie w stanie rozpoznać osoby znaczące, jakie do tychże klientów mogą dojść.

Zobacz również:  Marketing szeptany oraz link building — wykorzystaj wpisy w sieci do pozycjonowania i reklamy

Gdzie można odnaleźć influencera?

Sposobów na odnalezienie osoby do współpracy jest rzeczywiście mnóstwo. Starczy uruchomić pierwsze lepsze medium, aby system sam rozpoczął proponować nam osoby, jakie prawdopodobnie mogłyby pasować do profilu naszej firmy. Pragnąc doskonale wybrać profil osoby, jaka będzie reklamowała własne usługi, można ustalić hashtagach, jaki będzie określał własne usługi. Śledzenie go z pewnością da mnóstwo dobrych rezultatów.

1 komentarz
  1. karola mówi

    Niektórzy influencerzy powinni mieć odebrany dostęp do internetu. Sądownie. Te challenge z lizanie deski klozetowej w czasie pandemii są chore.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.