Jak działa zakup gotowych spółek?

Proces rejestracyjny firmy wiąże się z formalnościami, a nierzadko można natrafić na różnorodne utrudnienia, obejmujące m.in. prawidłowe nazewnictwo nowo powstałego organu. Wiele podmiotów decyduje się więc na zakup gotowej spółki. Warto dowiedzieć się, jak wygląda ten proces.

Proste rozwiązanie

Przed zakupem spółki należy upewnić się, iż nie ma ona obciążeń finansowych. Za pośrednictwem witryny MyLegalStore można nabyć jednostkę bez tego typu komplikacji. Oferta stanowi dogodne rozwiązanie dla prywatnych i publicznych podmiotów. Gotowa spółka to jednostka, która pomyślnie przeszła proces rejestracyjny. Ma ona określony kapitał, niezbędne numery (KRS, REGON, NIP, VAT), wpisy księgowe, konta bankowe oraz strukturę zarządzającą. Gotowa spółka nie jest jednak jednostką, prowadzącą działalność gospodarczą. O jej stanie świadczy odpowiednie oświadczenie w formie pisemnej. Firmy sprzedające gotowe spółki starają się uprościć proces udostępniania nowemu nabywcy oraz członkom zarządu rachunku konkretnej jednostki. Wspólnicy nie muszą ponadto korzystać z usług notariusza w procesie zakupowym. Pośrednik może bowiem przygotować wszelkie formalności związane z nabyciem spółki.

Zalety

W procesie rejestracji firmy można popełnić wiele błędów. Zdarza się przykładowo, iż wniosek zawiera wpis do niewłaściwego oddziału KRS. Częstym utrudnieniem jest również nazewnictwo jednostki. Rejestracja firmy wymaga odpowiedniej wiedzy w sektorze prawa, bankowości i ekonomii. Gotowe spółki stanowią oszczędniejszą i szybszą w realizacji alternatywę. Formalności związane z nabyciem jednostki można bowiem załatwić w ciągu dwudziestu czterech godzin. Po podpisaniu umowy notarialnej firma ma prawo do rozpoczęcia działalności. Jednostki zajmujące się sprzedażą gotowych spółek wspomagają również swoich klientów, oferując im swoją wiedzę i doświadczenie. Nabywca ma ponadto możliwość wyboru pakietu dostosowanego do jego zapotrzebowania oraz oczekiwań.

Gotowa spółka stanowi doskonałą inwestycję. Warto jednak pamiętać, by przed zakupem upewnić się, iż jednostka sprzedająca ma odpowiednie kompetencje i doświadczenie w tego typu operacjach. Nie zawsze wybór najtańszej oferty jest bowiem najlepszym rozwiązaniem.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.