Niezawodna elektroniczna kontrola dostępu

Kontrola dostępu to system powiązanych ze sobą urządzeń pozwalających na zabezpieczenie konkretnego obiektu przez ograniczenie dostępu do niego lub jego określonych terenów. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy pewność, że żadna z nieupoważnionych osób nie będzie poruszać się po danym obszarze. Systemy kontroli dostępu z powodzeniem wykorzystywane są przez przedsiębiorstwa działające w różnorodnych branżach, niezależnie od ich wielkości.

 

Jak działa elektroniczna kontrola dostępu?

Rozwiązanie stworzone przez UNICARD bazuje na trzech podstawowych elementach – czytniku kontroli dostępu, specjalnym oprogramowaniu oraz karcie zbliżeniowej. Działanie opiera się na współpracy urządzeń z identyfikatorami osobistymi, czyli wspomnianym już kartami. Wszyscy bądź określeni użytkownicy systemu otrzymują uprawnienia do wejścia do konkretnego budynku lub poruszania się w jego wyznaczonych strefach.

Pracę systemu kontroluje komputer nadzorujący, który dzięki sterownikom posiada dostęp do czytników kart zbliżeniowych. Dzięki możliwości nadawaniu każdemu użytkownikowi indywidualnych uprawnień, system można wielokrotnie dostosowywać do struktury funkcjonowania przedsiębiorstwa, funkcji pełnionych przez pracowników czy aktualnie panującej sytuacji. Co więcej, także gości odwiedzający Twoją firmę możesz wyposażyć w indywidualne identyfikatory, upoważniające ich do wstępu do budynku lub konkretnych pomieszczeń.

Bezpieczeństwo firmy w Twoich rękach

Elektroniczna kontrola dostępu od UNICARD to przede wszystkim skuteczny nadzór dostępu do poszczególnych budynków, pomieszczeń i stref należących do Twojej firmy. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii tylko upoważnione osoby, posiadające identyfikatory w postaci kart, mogą poruszać się po danym obiekcie.

Zainstalowane w wyznaczonych przez Ciebie miejscach czytniki kart zbliżeniowych skutecznie ograniczają dostęp do miejsc, na których bezpieczeństwie zależy Ci najbardziej. Dzięki zintegrowanemu z nimi oprogramowaniu systemu kontroli dostępu umożliwia administratorom oraz innym uprawnionym do tego osobom nadawanie, ale także ograniczanie dostępu dla poszczególnych osób czy grup. Równocześnie system ten jest niezwykle pomocny w sytuacjach zagrożenia bądź stanach alarmowych.

Co zyskasz dzięki zastosowaniu systemu kontroli dostępu?

Oto kluczowe korzyści:

  • zwiększenie bezpieczeństwa pracowników,
  • zabezpieczenie mienia znajdującego się na terenie obiektu oraz ograniczenie ryzyka jego kradzieży,
  • natychmiastowe pozyskanie rzetelnych danych o osobach przebywających na terenie obiektu oraz dostęp do danych archiwalnych,
  • możliwość zintegrowania systemu z innymi rozwiązaniami UNICARD, np. Systemem Rejestracji Czasu Pracy czy Systemem Parkingowym.

Elektroniczna kontrola dostępu to autorskie rozwiązanie UNICARD, będące efektem wieloletniej pracy doświadczonych inżynierów oraz ciągłej analizy potrzeb naszych klientów. Z powodzeniem wykorzystują go firmy różnego typu – m.in. zakłady produkcyjne i przemysłowe, banki, szkoły, obiekty handlowe, rządowe czy szpitale. Od 1992 roku wdrożyliśmy kilkanaście tysięcy systemów kontroli dostępu i sprzedaliśmy ponad 10 000 czytników kart naszej produkcji. Jesteśmy liderem na rynku rozwiązań z zakresu kontroli dostępu, rejestracji czasu pracy, systemów identyfikacji osób, zabezpieczeń i integracji z automatyką budynków.

Wieloletnie doświadczenie w połączeniu z najnowocześniejszymi technologiami umożliwia nam tworzenie kompleksowych, zintegrowanych ze sobą rozwiązań, w pełni dostosowanych do potrzeb konkretnego klienta. Pozwól nam usprawnić działanie i Twojej firmy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.