Jak urządzić mały przedpokój?

Dysponujesz małym przedpokojem i nie masz pomysłu na jego aranżację? Nawet w tak małej przestrzeni możesz stworzyć coś niezwykłego. Warto uruchomić jedynie trochę więcej wyobraźni. Sprawdź nasze pomysły na aranżację małego przedpokoju i zastanów się, czy któraś propozycja szczególnie przypadła Ci do gustu. Razem stwórzmy naprawdę atrakcyjne i przytulne pomieszczenie, w którym miło przebywać.

Minimalistyczne rozwiązania

Jeżeli dysponujesz naprawdę niewielką przestrzenią, staraj się dbać o to, by niepotrzebne rzeczy nie zajmowały wiele miejsca. Dlatego postaw na szafkę wnękową, o ile masz oczywiście taką możliwość albo mały wieszak stojący, który nie przytłoczy całego pomieszczenia. Możesz postawić na dekorację jednej ściany za pomocą tapety imitującej cegłę albo używając farby, która ma dać efekt betonu.

Pamiętaj o kolorach

Kolory ścian, podłogi oraz mebli mają ogromną moc. Mogą wprowadzić harmonię i przytulną atmosferę, a także optycznie dodać kilka centymetrów przestrzeni. Jeżeli chcesz, by sufit w małym przedpokoju wydawał się wyższy pomaluj go na biały kolor. Stawiaj także na jasne kolory ścian. Pozostaw kilka centymetrów nad stropem wolnych i pomaluj je tą samą farbą, co sufit. Dzięki temu optycznie pomieszczenie będzie wydawać się większe. Podłoga powinna być ciemniejsza od ścian, bo w ten sposób wnętrze również będzie wydawać się większe.

Wybieraj duże lustra

Postaraj się nieco powiększyć swój przedpokój, inspiracje znajdziesz w serwisie poświęconym urządzaniu i dekoracji wnętrz AboutDecor. Stawiaj na duże lustra, które np. będą zajmowały całą powierzchnię drzwi do szafy. W ten sposób optycznie powiększysz, a także rozjaśnisz swoje pomieszczenie. Staraj się unikać luster stojących, gdyż one dodatkowo zajmują cenną przestrzeń.

Zaplanuj wygląd szafy

Jeżeli dysponujesz małym przedpokojem, dobrym pomysłem będzie takie zaaranżowanie szafy, by połączyć ją z siedziskiem. Jedna część mebla może stanowić półki i szafki, natomiast druga może być wnęką, w której znajduje się miejsce do siedzenia. Za siedziskiem warto ulokować także wieszaki, na których będziesz mógł zawieszać kurtki i płaszcze.

Zadbaj o oświetlenie

W małej przestrzeni unikaj raczej ogromnych żyrandoli czy lamp, które zajmują dużo miejsca. Zamiast tego możesz w listwach przypodłogowych, a także w okolicach lustra zainstalować paski świateł LED-owych. Będą one wyglądać bardzo ładnie i optycznie powiększą pomieszczenie, co jest istotne, gdy masz do dyspozycji niewielką przestrzeń. Tego rodzaju dodatkowe światło możesz porozwieszać na przeciwległych ścianach w pomieszczeniu.

Zawieś symetrycznie obrazy

Jeżeli masz do dyspozycji wolną ścianę i nie stoi przy niej szafa, możesz porozwieszać w jednakowych odległościach na niej obrazy. Zadbaj o to, by były one w takich samych ramkach. W ten sposób wprowadzisz do wnętrza symetrię.

Aranżacja bez dużych szaf

Jeżeli korytarz chciałbyś urządzić, nie wstawiając dużych mebli, wystarczy, że postawisz drewnianą drobną szafkę, a nad nią zawiesisz lustro. Półkę możesz przyozdobić światełkami, a także postawić wazon. Obok możesz zawiesić skrzynkę przeznaczoną na klucze. Jeżeli znajdziesz miejsce, w małym przedpokoju możesz postawić również doniczkę z wysokim kwiatkiem. Chcąc uzyskać efekt symetrii, warto też wybrać dwie mniejsze jednakowe doniczki i w nich umieścić dwie rośliny, które będą zdobić komodę.

Oto nasze pomysły i inspiracje na przedpokój. Mamy nadzieję, że któraś z przedstawionych propozycji okaże się trafiona i wykorzystasz ją do aranżacji swojego pomieszczenia. Mała przestrzeń, wbrew pozorom, też ma wiele do zaoferowania. Warto na nią spojrzeć z innej perspektywy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.