Jakie wkłady do zniczy sprawdzą się najlepiej w okresie jesiennym?

Jesienią znicze palące się na grobach prezentują się szczególnie pięknie. Jednak ta pora nie jest łaskawa jeśli chodzi o kondycję świec. Silny wiatr może strącać dekoracje i gasić żarzące się płomienie. Aby mieć pewność, że zapalona lampa przynajmniej przez kilkadziesiąt godzin będzie rozjaśniała mrok nad mogiłą, postaw na wkłady dobrej jakości. Które będą najlepsze? Podpowiadamy!

Palenie zniczy jesienią

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, dlaczego jesienią i zimą znicze palą się krócej i mniej wydajnie? Okazuje się, że problemem może nie być sam wkład, który w pozostałych porach roku nie zawodzi, lecz niedopasowanie go do panujących warunków atmosferycznych. W chłodniejszych miesiącach najlepszym wyborem okażą się wkłady olejowe. Będą paliły się dłużej niż parafinowe czy woskowe, które są najpopularniejsze, lecz niezbyt odporne na działanie wiatru czy mrozu. Parafinowane zostaw na lato, bo te z kolei dobrze radzą sobie w czasie upałów, nie topią się i zachowują swoje właściwości oraz kształt.

Wkłady jesienne do zniczy

Niskie temperatury to zdecydowanie czynnik, który niekorzystnie oddziałuje na znicze. Mróz zostawia na obudowie swoje ślady, ale też przyspiesza proces spalania knota, czasem powodując jego wygasanie już po kilku godzinach od zapalenia. Można na to zaradzić, wymieniając wkład parafinowy lub woskowy na olejowy.

Wkład olejowy powstaje z mieszanki oleju i parafiny. Taki skład gwarantuje nieco dłuższe palenie nawet przy gorszej pogodzie. Cena produktu może być nieco wyższa, ale w dłuższej perspektywie taka inwestycja jest bardziej opłacalna.

Liczy się nie tylko to, z jakiego materiału powstaje jesienny wkład do znicza, ale też to, jaki jest jego rozmiar. Im większa szerokość i wysokość, tym dłuższy knot, a także czas jego spalania. Dobrze dopasowany wkład nie będzie wystawał ponad ścianki i spalał pokrywki świeczki, nie będzie też zbyt luźno osadzony, co zaburzałoby jego stabilność w środku znicza.

Gdzie znaleźć dobre wkłady do zniczy?

Wiesz już, że na jesień powinieneś zaopatrzyć się we wkłady olejowe, które są odporne na mrozy i nawet w czasie niskich temperatur spalają się wolno i równomiernie. Zastanawiasz się, gdzie kupisz je w niskiej cenie? Polecamy sprawdzenie oferty sklepu internetowego https://zniczefenix.pl. Największe wkłady kosztują mniej niż 10 zł, a palą się nawet przez 7 dni. Od razu zrób większe zakupy i zapas na kilka tygodni, aby zaoszczędzić też na przesyłce.

3/5 - (1 vote)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.