Imprezy integracyjne nie tylko w restauracji. Firmy stawiają na aktywność!

Spotkania firmowe nie muszą wiać nudą. Gdy liczy się skuteczna integracja, warto postawić na imprezę w aktywnym stylu.

Dobrze zorganizowane imprezy integracyjne dla firm niosą ze sobą szereg korzyści. W ich trakcie pracownicy mogą lepiej się poznać, zacząć swobodnie się komunikować, poznać swoje mocne i słabe strony, a tym samym skuteczniej współpracować. Zadaniem przedsiębiorcy jest wtedy takie urządzenie spotkania, aby rzeczywiście mogło ono zapewnić takie efekty. Teraz w tym celu bardzo często wybierane są imprezy, których głównym punktem jest aktywne spędzanie czasu.

Aktywne imprezy lepiej integrują

W niektórych firmach pracownicy niechętnie chodzą na imprezy integracyjne lub też starają się z nich wykręcić. W innych z kolei uwielbiają taki sposób spędzania czasu po godzinach. Z czego to wynika? To głównie rodzaj imprezy determinuje jej powodzenie oraz zadowolenie jej uczestników.

Czasy, gdy imprezy firmowe polegały przede wszystkim na spotkaniach przy jedzeniu i alkoholu w restauracjach, barach i pubach, powoli odchodzą w przeszłość. Zamiast nich przedsiębiorcy decydują się częściej na spotkania, podczas których króluje aktywność odmieniana przez wszystkie przypadki.

Przede wszystkim aktywne imprezy integracyjne dla firm o wiele lepiej integrują ze sobą pracowników zarówno na zasadzie współpracy, jak i rywalizacji. W trakcie ruchu wydzielają się endorfiny, czyli hormony szczęścia, dlatego aktywne spędzanie czasów samo w sobie niesie mnóstwo radości. W takcie aktywnych zadań pracownicy są także bardziej skłonni do przełamywania pomiędzy sobą barier, łatwiej się ze sobą komunikują i szybciej rozwiązują pojawiające się przez nimi wyzwania.

Nic więc dziwnego, że aktywne imprezy firmowe są dzisiaj tak popularne – Warszawa jest jednym z miast, które przoduje w ich organizacji, jednak do dyspozycji firm jest znacznie więcej lokalizacji, także w ramach wyjazdów w kraj i za granicę.

Jak urządzić aktywną imprezę integracyjną?

Aby zacząć organizować imprezy integracyjne w aktywnym stylu, w pierwszej kolejności należy uwzględnić kilka kluczowych czynników, w tym wiek i zainteresowania pracowników, a także budżet, jaki jest przeznaczony na urządzenie spotkania.

Pod kątem ceny oraz efektów integracji bardzo dobrym wyborem są imprezy integracyjne dla firm organizowane w parkach trampolin. To aktualnie jedna z najczęściej wybieranych propozycji dla pracowników. Warszawa dysponuje własnym parkiem trampolin – to park Airo Fun, z którego ofertą można zapoznać się na stronie https://airo.fun/park-trampolin/oferta/imprezy-integracyjne-dla-firm. Atutem takiego miejsca jest jego dostępność, ponieważ parki trampolin działają przez okrągły rok.

Również bardzo dobrym wyborem będzie organizacja rajdów firmowych. Rajdy samochodowe, quadami, a także wycieczki rowerowe to popularny i dodatkowo niedrogi sposób na zintegrowanie pracowników ze sobą. Oczywiście, problemem może być aura, dlatego najlepiej urządzać taki eventy w ciągu lata.

Na wakacje warto także zaplanować imprezy integracyjne nad wodą. W okolicy Warszawy znajduje się wiele jezior, gdzie można aktywnie spędzić czas. Warto między innymi wskazać na Jezioro Zegrzyńskie, które oferuje wiele ciekawych pomysłów także dla firm.

Do kategorii aktywnych imprez integracyjnych warto także zaliczyć escape roomy, czyli tak zwane pokoje zagadek. Imprezy integracyjne odbywające się w takich miejscach są najlepszym wyborem dla tych zespołów, w których znajdują się także osoby o niższym stopniu aktywności fizycznej, na przykład seniorzy.

Ile kosztuje organizacja aktywnej imprezy integracyjnej dla firmy?

Koszty dotyczące organizacji aktywnych imprez dla firm zależne są od szeregu czynników, w tym między innymi od wybranego miejsca, liczby osób, czasu trwania spotkania.

Koszty zaczynają się już poniżej stu złotych za jednego uczestnika, dlatego urządzenie niezapomnianego spotkania firmowego w aktywnym stylu wcale nie musi pociągać za sobą bardzo wysokich wydatków.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.