Volkswagen w leasingu – czy kosztuje drożej niż w kredycie?

Auta tej niemieckiej marki należą do najpopularniejszych w Europie, co zresztą potwierdzają najnowsze raporty. Dziś skupimy się na tym, jak sfinansować zakup wybranego modelu. Czy korzystniejszy będzie kredyt, a może bardziej opłaca się Volkswagen w leasingu?

Według raportów za 2022 rok Volkswagen był najpopularniejszą marką samochodów w Europie. Niemiecki koncern jako jedyny może pochwalić się ponad milionem zarejestrowanych w ubiegłym roku modeli. To pokazuje zaufanie do tych aut, które cieszą się dużym zainteresowaniem także na rynku wtórnym. Używany Volkswagen trzyma swoją wartość, dlatego sprawdzamy, jaka forma finansowania będzie dla kupujących najlepsza.

VW numerem 1 w Europie

Analitycy z JATO Dynamics, jak co roku, przedstawili zestawienie najchętniej kupowanych samochodów w Europie. Wśród producentów ponownie największym zaufaniem kierowców cieszy się Volkswagen, który zdetronizował konkurencję, wyraźnie wyprzedzając Toyotę oraz Mercedesa. Największy spadek zainteresowania z czołówki wykazały francuskie koncerny, czyli Peugeot, Renault oraz Citroen.

W przypadku podziału na konkretne modele VW również miał swojego przedstawiciela w czołówce. Zaskakująco jednak nie był to kultowy Golf a SUV T-Roc, który uplasował się na 3. miejscu rankingu (Golf był 5.). Potwierdza to rynek samochodów używanych. Oferująca m.in. Volkswageny w leasingu firma Car&More największy wybór posiada właśnie wśród tych dwóch modeli, a także niezawodnego Passata.

Z racji łatwo dostępnych części i niezawodności Volkswagen w leasingu to częsty wybór przedsiębiorców. Tu jednak wraca najważniejsze pytanie tego artykułu, czyli czy korzystniejszym rozwiązaniem będzie sfinansowanie zakupu poprzez leasing, a może bardziej opłaca się wziąć kredyt?

Volkswagen w leasingu czy na kredyt? Które rozwiązanie jest dla Ciebie optymalne?

Używane samochody, które mają 2-3 lata i są w dobrej kondycji technicznej, mogą być atrakcyjną alternatywą dla kupna nowego auta. Co ważne, również w przypadku rynku wtórnego zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby prywatne mogą skorzystać z dostępnych form finansowania.

Wyższość leasingu nad kredytem bądź odwrotnie w dużej mierze zależy od Twoich zamiarów. Jeżeli szukasz samochodu dla siebie i planujesz nabyć auto na lata, w podobnym stopniu opłacalne mogą być zarówno kredyt, jak i leasing. Wówczas o przewadze jednej z form finansowania decydować będą szczegóły.

W przypadku przedsiębiorców, którzy szukają typowego, niezawodnego samochodu służbowego, najprawdopodobniej optymalnym rozwiązaniem będzie Volkswagen w leasingu, gdyż po kilku latach obowiązywania umowy, można oddać pojazd leasingodawcy. Tak funkcjonuje, chociażby wspomniane Car&More, gdzie to klient decyduje o tym, czy zachować auto dla siebie i stać się jego właścicielem, czy też pożegnać się nim po wygaśnięciu umowy, której przedmiotem był Volkswagen. Leasing zapewnia więcej swobody, a także możliwość regularnego wyposażenia firmy w stosunkowo nowe i bezawaryjne auto. To dobre rozwiązanie zwłaszcza dla przedsiębiorców, którzy mogą liczyć także na dodatkowe korzyści związane z aspektem podatkowym.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.