Maszyny CNC używane – czy leasing to dobra opcja?

Nowy czy używany sprzęt? To odwieczny dylemat każdego przedsiębiorcy. Maszyny CNC używane są z pewnością tańsze, a równocześnie nie tracą na sprawności i wydajności. Chociaż firmy leasingowe wolą finansować nowy sprzęt, to starsze urządzenia również są dostępne w tej formie. Jak to wygląda w praktyce?

Na co zwracają uwagę leasingodawcy przy finansowaniu używanych maszyn CNC?

Kwestia finansowania starszych maszyn jest trochę bardziej skomplikowana niż w przypadku urządzeń wprost z taśmy produkcyjnej. Duże znaczenie ma wielkość rynku wtórnego, który dla maszyn CNC jest spory. Nie tracą one również zbyt wiele na wartości. Mimo to leasingodawcy często wymagają, aby sprzęt po zakończeniu umowy nie był starszy niż 10 lat. W Leason wielokrotnie finansowaliśmy maszyny CNC używane nawet 20-letnie.

Firmy leasingowe podejmują się weryfikacji wartości maszyny. Wycenę leasingową wykonuje doświadczony rzeczoznawca, który na podstawie dostępnych danych tworzy operat. Aby otrzymać leasing, wycena powinna potwierdzać cenę zakupu.

Leasingodawca bierze też pod uwagę Twoją zdolność leasingową, która wynika z kryteriów takich jak czas działalności, obroty i dochody firmy, majątek przedsiębiorstwa oraz prywatny, a także podpisane kontrakty czy obecność poręczyciela. Dwa ostatnie warunki okażą się pomocne, jeśli Twoja firma działa na rynku krócej niż 6 miesięcy.

Leasing online dla tańszych maszyn

Leasingodawcy często nie są zainteresowani finansowaniem tańszych maszyn. W tej sytuacji warto, abyś skorzystał z leasingu online. W Leason możesz w ten sposób uzyskać finansowanie na urządzenia do wartości 110 tys.zł, przy czym do 30 tys. złotych nie musisz dostarczać żadnych dokumentów (oprócz informacji z dowodu osobistego). Przy wyższej kwocie wystarczy wykazać obrót na koncie. Podstawą do udzielenia leasingu staje się pozytywna weryfikacja w bazach BIK i KRD.

Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest bardzo szybka odpowiedź na złożony wniosek oraz załatwienie wszelkich formalności bez potrzeby spotkania z doradcą leasingowym. Umowę do podpisania dostarcza kurier.

Maszyny CNC używane a korzyści, jakie daje leasing

Leasing nie obniża Twojej zdolności kredytowej. Zakup zaliczysz w koszty szybciej niż przy kupnie za gotówkę.

Wszystkie kwestie związane z nabyciem maszyny mogą zostać załatwione nawet do 2 tygodni. Liczba dokumentów i formalności jest niewielka w porównaniu do kredytu. Leasing pozwala Ci także zoptymalizować wysokość płaconych podatków oraz ustawić różną wysokość rat w sezonie i poza nim, jeżeli Twoja firma działa okresowo. Chroni też majątek przed komornikiem.

Nasi doradcy chętnie znajdą dla Ciebie najodpowiedniejszą opcję i wytłumaczą wszystkie szczegóły związane z leasingiem na maszyny CNC używane. Skorzystaj z oferty Leason!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.