Kasy fiskalne online – co to takiego?

Kasy fiskalne online są nowością na polskim rynku. Funkcjonują dopiero od 2 lat, ale ich popularność wskazuje na to, że dość szybko wyprą z rynku pozostałe rozwiązania. Celem kas fiskalnych jest rejestrowanie wszelkich raportów, ale także informacji o płatnościach. Jak funkcjonują kasy online i dlaczego warto wprowadzić je do swojej działalności?

Kasa fiskalna online – jak to działa?

Kasy fiskalne funkcjonujące online na bieżąco za pośrednictwem internetu wysyłają zgromadzone w czasie transakcji informacje do Centralnego Rejestru Kas. Nazywany jest on również Repozytorium, a prowadzi go Szef Krajowej Administracji Skarbowej. W domyślnym ustawieniu kasa taka łączy się z Repozytorium co 2 godziny, warto jednak wiedzieć, że Centralny Rejestr Kas może wpływać na ten czas i nie musi o tym informować właścicieli kas fiskalnych.

Czym różni się kasa fiskalna online od tradycyjnej?

Kasa online automatycznie i zdalnie aktualizuje swoje oprogramowanie. Co więcej, na bieżąco rejestruje w formie cyfrowej kopie wszystkich wydawanych (czyt. drukowanych) paragonów, a właściciel kasy nie ma możliwości ingerowania w ten proces. Gdy tylko kasa taka zostaje włączona, dane właściciela automatycznie są przesyłane do Repozytorium.

Obecnie wszyscy właściciele stacji paliw i warsztatów samochodowych, a także właściciele zakładów fryzjerskich, kosmetycznych, studio fitness, placówek medycznych i firm budowlanych muszą używać kas online.

Czy muszę mieć kasę online?

Jeśli nie prowadzisz działalności w wyżej wymienionych zakresach, nie ma obowiązku, abyś posiadał kasę fiskalną online. Mimo to, warto rozważyć ten zakup chociażby z powodu faktu, że jest to rozwiązanie praktyczne, funkcjonalne i bezpieczne. Do takiej kasy w bardzo prosty sposób można podpiąć terminal płatniczy, a sama płatność odbywa się bezproblemowo i niemal bezawaryjnie. Na rynku dostępne są różnorodne, korzystne finansowo rozwiązania, dzięki którym zakup sprzętu 2w1 (kasa fiskalna plus terminal) odbywa się bez prowizji od transakcji i opłaty dzierżawczej.

Interesuje Cię temat kas fiskalnych online i nie tylko? Zajrzyj na stronę: https://www.escsa.pl/sklep/kasy-fiskalne.html. Znajdziesz tu merytoryczne informacje na temat poszczególnych typów urządzeń. Skontaktuj się z nami, a odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i doradzimy, które urządzenie najlepiej sprawdzi się w Twojej firmie.

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.