Kantor kryptowalut bez weryfikacji w praktyce

Przy operacjach związanych z zakupem i sprzedażą kryptowalut wiele osób chce zachować anonimowość. Jeśli należysz do tego grona, to rozwiązaniem może być skorzystanie z pośrednictwa kantorów, które umożliwiają wykonanie tych operacji (do kwoty 1 tysiąca euro) bez konieczności podawania swoich danych. Jak w praktyce wyglądają takie usługi?

Pierwsze pytanie, które może się nasuwać dotyczy tego, czy operacje przeprowadzane bez dowodu osobistego, paszportu lub innego sposobu potwierdzania danych są bezpieczne? W wiarygodnych miejscach nie powinno narazić to osób korzystających z tego typu usług na żadne nieprzyjemności. Oczywiście takie transakcje mogą być przeprowadzane do określonej kwoty.

Jak wymienić kryptowaluty bez weryfikacji tożsamości?

Proces zakupu i sprzedaży z zachowaniem anonimowości jest możliwy wtedy, gdy masz założony wirtualny portfel oraz pobraną specjalną aplikację na smartfona.Portfel możesz założyć bezpośrednio w aplikacji i na potrzeby transakcji w kantorze potrzebujesz do tego wyłącznie swój adres e-mail. Aplikacja daje użytkownikowi możliwość zarówno potwierdzenia transakcji, jak i samego przechowywania wirtualnej waluty. W ten sposób możesz także zlecić wymianę na złotówki, dolary bądź euro. Kantor krypto bez weryfikacji nie oznacza więc, że taka operacja niesie za sobą duże ryzyko. Nowoczesne systemy są dobrze zabezpieczone, a korzystanie z nich to gwarancja, że wszystko przebiegnie sprawnie. Do tego w części autoryzowanych, lokalnie prowadzonych punktów, możliwe jest realizowanie anonimowych transakcji bez okazywania żadnego dokumentu. Sprawdź zatem, czy jest taka opcja w miejscu, do którego planujesz się udać.

Przejrzyste zasady działania stacjonarnych kantorów z kryptowalutami

Świat finansów i odbywające się w nim transakcje nie muszą być skomplikowane. O rzetelności takich miejsc, jak kantory wymieniające bitcoina, ethereum, czy USDT/USDC świadczą często jasno określone zasady współpracy. Dlatego, zanim zdecydujesz się na konkretny kantor wymiany kryptowalut sprawdź dokładnie tabelę prowizji oraz opłat dodatkowych. Da Ci to pewność, ile zapłacisz za taką usługę.

Zazwyczaj pobierany jest jedynie określony procent od kwoty, którą chcesz wypłacić. Najczęściej wynosi on ok. 3%. Czasem istnieje możliwość negocjacji, szczególnie wtedy gdy decydujesz się na operację z większą sumą pieniędzy. Warto skorzystać z możliwości indywidualnego ustalenia warunków, aby operacja niosła z sobą jak największy zysk.

Jak zacząć operację z kryptowalutami?

Osoby zainteresowane zakupem BTC lub innego typu wirtualnych pieniędzy zastanawiają się często, jak wykonać pierwszą operację. Żeby zacząć grać na giełdzie trzeba mieć już zgromadzone jakieś środki, którymi można obracać. Co zrobić, jeśli jeszcze ich nie masz? Z pomocą przychodzi wtedy właśnie kantor wymiany kryptowalut.

Jedyny warunek, jaki musisz spełnić to dostęp do wirtualnego portfela. Założysz go bez problemu korzystając z jednej z dostępnych aplikacji. Do jej uruchomienie wystarczy podać tylko adres e-mail. Cały proces jest zatem szybki i wiarygodny, a Ty nie musisz ujawniać swojej tożsamości, jeśli chcesz zachować anonimowość.

Czy inwestycja w kryptowaluty jest sposobem na oszczędzanie?

W momencie, gdy pierwsze kryptowaluty pojawiły się jako narzędzie w powszechnym obiegu sceptycy wróżyli, że to jedynie chwilowa moda. Rozwój sytuacji wprawił w konsternację wielu ekonomistów. Poza specjalistami od inwestycji finansowych tematem zainteresowały się także osoby, które do tej pory nie były w żaden sposób związane z tym tematem. Zakup bitcoinów, ethereum lub USDT/USDC po niskim kursie i późniejsza ich sprzedaż, gdy nastąpi wzrost wartości, jest dobrym sposobem na szybki zarobek. Dla wielu osób to także środek umożliwiający ulokowanie zgromadzonych oszczędności.

Dla początkujących w obrocie BTC dobrym miejscem do wykonania pierwszych transakcji jest stacjonarny kantor kryptowalut. Należy jedynie wcześniej sprawdzić, które z punktów oferują taką możliwość. Sieć regularnie się powiększa i dołączają do niej kolejne miejsca w całej Polsce. Odwiedzając je można zarówno kupić, jak i sprzedać kryptowaluty podając pracownikowi kod wygenerowany ze specjalnej aplikacji. Zatwierdzanie transakcji również przebiega z poziomu telefonu. Całość jest zatem szybka, intuicyjna, bezpieczna i do pewnego progu także anonimowa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.