Dlaczego warto korzystać z doładowań Paysafecard?

Coraz więcej osób zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że podawanie danych karty kredytowej na różnych stronach internetowych wiąże się z ryzykiem, że prędzej czy później dojdzie do wycieku danych. To natomiast mogłoby narazić użytkownika na to, że przestępcy będą próbowali dokonać nieautoryzowanych transakcji. Na szczęście można się przed tym łatwo zabezpieczyć dzięki paysafecard. Jest to obecnie najprostszy sposób dokonywania płatności internetowych, który jednocześnie jest całkowicie bezpieczny dla użytkownika. Niezależnie więc od tego, czy na co dzień korzystasz z transakcji online, czy też jedynie sporadycznie opłacasz coś przez internet, płatności paysafecard będą najlepszym wyborem.

Niektórzy użytkownicy mają jednak problem z tym, w jaki sposób należy przeprowadzić doładowanie paysafecard z używanego na co dzień konta bankowego. Chociaż cały proces jest bardzo intuicyjny (karty można błyskawicznie doładować kodem BLIK), to przygotowaliśmy krótki poradnik, dzięki któremu będziesz mógł zacząć płacić z pomocą paysafecard. To sprawi, że nawet zakupy w nieznanych sklepach internetowych staną się bezpieczniejsze.

Co to jest paysafecard?

Cieszące się ogromną popularnością karty paysafecard to specjalne karty przedpłacone. Oznacza to, że nawet jeżeli wpadłyby w niepowołane ręce, to ich właściciel straci tylko niewielką kwotę. Wszystkie karty są traktowane jako oficjalny środek płatniczy, który charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Zamiast więc płacić gotówką lub logować się do banku z podejrzanych stron, lepiej przesłać na paysafecard określoną kwotę i w ten sposób opłacić zamówienie.

Dużą zaletą kart jest to, że jeżeli podczas transakcji użytkownik z jakiegoś powodu nie wykorzysta wszystkich dostępnych środków, to pieniądze te nie przepadną. Będzie można z nich korzystać przy kolejnej transakcji. Z tego powodu paysafecard jest chętnie wykorzystywane w świecie gier, szczególnie że gracze bardzo często kupują kody lub różnego rodzaju dodatki na zagranicznych stronach i nie zawsze da się łatwo zweryfikować ich wiarygodność. Oczywiście karty sprawdzą się również w przypadku innych stron w internecie, zwłaszcza że trudno obecnie znaleźć popularną usługę, która nie oferowałaby płatności z wykorzystaniem tych kart.

Szybkie i całkowicie bezpieczne płatności z użyciem paysafecard oferują między innymi Spotify (popularny serwis streamingowy z muzyką), Epic Games (znana platforma z grami na PC), STEAM (największa baza gier dostępnych w formie cyfrowej), Xbox (oficjalny sklep Microsoftu z grami na konsolę), Google Play (market z aplikacjami na smartfony z systemem Android) i wiele innych usług. To sprawia, że grono użytkowników korzystających z paysafecard powiększa się z każdym dniem, podobnie zresztą jak baza sklepów i usług, w których można je zrealizować.

Dlaczego należy ograniczać płatności z wykorzystaniem karty kredytowej?

Mogłoby się wydawać, że takie rozwiązania jak paysafecard są niepotrzebne, skoro każdy klient banku ma dostęp do karty płatniczej. Problem w tym, że coraz częściej dochodzi do sytuacji, w których dane klientów (w tym również numer karty) są wykradane przez hakerów. To natomiast często kończy się próbami wykorzystania zdobytych informacji do opłacenia transakcji, z którymi właściciel karty nie ma tak naprawdę nic wspólnego.

Kolejnym problemem jest to, że karty debetowe powiązane są z kontami głównymi, na których klienci banków nierzadko trzymają wszystkie swoje oszczędności. W przypadku kart kredytowych niektórzy mają natomiast ustawione limity liczone w dziesiątkach tysięcy złotych. Jeżeli więc doszłoby do kradzieży takich danych, to użytkownik jest automatycznie narażony na ogromne straty finansowe. Późniejsze próby wyjaśnienia sytuacji często kończą się sukcesem, jednak wiążą się z koniecznością poświęcenia dużych ilości czasu i nerwów na składanie reklamacji i rozmowy z pracownikami banku.

Wybierając natomiast kartę podarunkową paysafecard, można ją po prostu zasilić na taką kwotę, jaka jest potrzebna do opłacenia konkretnego zamówienia. Nie ma więc ryzyka, że przy płatnościach realizowanych z użyciem paysafecard ktoś straci wszystkie swoje pieniądze.

Czy płatności paysafecard są skomplikowane?

Same płatności są bardzo intuicyjne i tak naprawdę jedyną rzeczą, jaką musi zrobić użytkownik, jest przepisanie kodu z paysafecard. To wszystko! Transakcji nie trzeba dodatkowo potwierdzać, co pozwala oszczędzić czas. Jeżeli natomiast użytkownik zasilił kartę na kwotę, która jest niezbędna do zrealizowania zamówienia, to nie musi się martwić, że w przypadku wycieku danych z konkretnej usługi przestępcy będą próbowali ukraść mu pieniądze.

W jaki sposób przeprowadzić doładowanie paysafecard?

Korzystanie z kart paysafecard nie wymaga posiadania konta bankowego ani rejestrowania się na stronie wydawcy. Szczegółowy opis tego, w jaki sposób można doładować konto w sklepie stacjonarnym lub przez internet, dostępny jest na stronie paysafecard. Można tu również znaleźć wiele dodatkowych informacji na temat zalet wspomnianej usługi, co na pewno pomoże w podjęciu decyzji o jej używaniu.

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.