Czy da się zarobić na promocjach bankowych?

Pewnie nie raz widziałeś reklamy banku. Zastanawiałeś się, czy oferowane promocje bankowe rzeczywiście są warte uwagi. Okazuje się, że może to być całkiem niezła forma zarobienia dodatkowych pieniędzy, a przy tym okazja na sprawdzenie i przetestowanie kont w innych bankach.

Promocja bankowa – co to takiego?

Promocje bankowe mają za zadanie przyciągnąć nowych klientów lub zaprosić dotychczasowych do wypróbowania nowych produktów. Za skorzystanie z limitowanej oferty bank oferuje nagrodę, najczęściej w postaci gotówki, choć nieraz bywa to jakiś bon lub prezent rzeczowy. Czy bankowi to się opłaca? Oczywiście, ponieważ zyskuje nowych klientów.

Co ważne, zarabianie na promocjach bankowych jest zupełnie legalne. Z reguły nie musisz też płacić od promocyjnych pieniędzy podatku, ponieważ sprzedaż premiowa i prezenty otrzymywane w tej formie są z niego zwolnione.

Nowi klienci mile widziani

Bardzo często banki oferują promocyjne konta osobiste i firmowe. Przyjrzyj im się dokładnie, nawet jeśli już masz konto w innym banku. Może się okazać, że warto otworzyć kolejne konto w innym banku, bo warunki są lepsze niż w obecnym. Musisz ocenić, która promocja jest dla Ciebie najbardziej atrakcyjna – np. promocja Santander oferuje ciekawe warunki dla nowych klientów po wykonaniu kilku prostych czynności.

Na jakie dodatkowe profity mogę liczyć?

Wśród promocyjnych rozwiązań dla osób, które założą konto zazwyczaj są to nie tylko prezenty gotówkowe na start, ale i punkty, które można wymienić na interesujące vouchery oraz lokaty, oprocentowane znacznie wyżej niż standardowo.

Czy konto w promocji mogę otworzyć online?

Oczywiście, zazwyczaj promocje bankowe są właśnie przeznaczone dla klientów, którzy otwierają rachunek online. Coraz więcej banków zaprasza do zdalnego zakładania kont, a nawet udziela w ten sposób kredytów.

O czym trzeba pamiętać przy promocjach?

Decydując się na udział w promocji, musisz zwykle spełnić pewne warunki. Mogą one być różne, np. trzeba zrobić określoną liczbę transakcji kartą czy dokonać płatności telefonem. Pamiętaj o wykonaniu tych warunków – bez ich spełnienia premia nie będzie wypłacona.

Najczęściej instytucje finansowe proszą o wyrażenie zgody na marketing ze strony banku. Będziesz więc otrzymywał różne inne propozycje bankowe. Po zakończeniu promocji możesz tą zgodę odwołać.

Sprawdź też dokładnie, jak długo musisz mieć konto, aby otrzymać premię w promocji. Jest to ważne w przypadku, gdy nowe konto nie przypadnie ci do gustu i chcesz je zamknąć.

Więcej porad o finansach i oszczędzaniu znajdziesz tutaj: https://polakoszczedza.pl/

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.